Наступником Трюдо стане колишній банкір

Головна Сторінка » Наступником Трюдо стане колишній банкір

Колишній керівник Центрального банку Канади Марк Карні отримав найбільшу підтримку від членів правлячої Ліберальної партії.

Тепер він має стати наступником Джастіна Трюдо на посаді прем’єр-міністра. Про це пише Reuters.

Карні на голосуванні випередив колишню главу Мінфіну Христю Фріланд, яка посіла друге місце в конкурсі, свідчать офіційні результати голосування.

Загалом у голосуванні брали участь трохи більш ніж 150 000 членів партії.

Карні вважають “новачком” у політиці. Як зазначають західні ЗМІ, перемога Карні знаменує собою “перший випадок, коли прем’єр-міністром Канади став аутсайдер без реального політичного минулого”.

Водночас за словами консерваторів, між Карні й Трюдо немає великої різниці. Ексглава банку Канади має тісні зв’язки з Трюдо, який у вересні минулого року призначив його головою робочої групи з питань економічного зростання.

Карні працював у Goldman Sachs до того, як приєднався до канадського міністерства фінансів у 2004 році. У 2007 році його призначили головою Банку Канади, і йому швидко довелося мати справу з наслідками світової кризи 2008 року.

У 2013 році Карні обійняв посаду голови Банку Англії, ставши першою людиною, яка очолила два великі центральні банки.

Після того, як він залишив банк у 2020 році, Карні призначили спеціальним посланником ООН з питань клімату та фінансів. Він також обіймав посаду топменеджера в Brookfield Asset Management і входив до ради директорів компаній, включаючи інвестора в облігації PIMCO і фінтех-гіганта Stripe.

6 січня Трюдо оголосив, що піде у відставку після більш ніж 9 років перебування на посаді прем’єра Канади.

На тлі падіння його рейтингу правляча Ліберальна партія була змушена провести швидкий конкурс на його заміну.