Лише Франція та Велика Британія погодилися ввести “сили заспокоєння” на територію України у разі завершення війни.
Водночас європейські країни обіцяють підтримку Україні, але не можуть дійти згоди щодо можливого введення військ. Про це повідомляє The New York Times за підсумками саміту “коаліції охочих”.
Президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що можливість відправлення європейських військ в Україну після завершення війни все ще розглядається. Водночас конкретних деталей наразі не було оголошено.
Під час пресконференції після зустрічі європейських лідерів у Парижі Макрон заявив, що “коаліція охочих” країн й надалі підтримувати Україну у війні проти Росії та сприятиме збереженню миру. Деякі держави розглядають варіант введення сил заспокоєння на територію України після закінчення бойових дій.
Макрон визнав, що формат такої місії ще не визначений, а також не було надано конкретної інформації про те, які країни готові долучитися до цього проєкту: “нам потрібно прискорити переговори, щоб досягти припинення вогню, нам потрібно прискорити нашу здатність фінансувати та доставляти зброю, а також підготувати плани для української армії та сил заспокоєння”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: План моніторингу перемир’я в Україні оголосять за три тижні – Макрон
Франція та Велика Британія після тривалих обговорень висловили підтримку цій ідеї, тоді як Росія різко її відкинула. Прессекретар МЗС РФ Марія Захарова назвала можливе розгортання європейських сил “військовим втручанням в Україну під виглядом миротворчої місії” та заявила, що “це може призвести до прямого військового зіткнення між Росією та НАТО”.
Президент Франції визнав, що серед європейських лідерів немає єдності щодо питання “сил заспокоєння”. Наприклад, Італія розглядає можливість відправлення військ лише в межах місії ООН, а Польща взагалі відкидає таку ідею. Водночас Франція та Велика Британія вже планують направити військові делегації в Україну для розробки подальших стратегій щодо української армії та формування сил заспокоєння. Очікується, що детальніша інформація з’явиться приблизно через місяць.
“Саме ці обміни між військовими визначатимуть розташування, кількість сил, щоб зробити процес надійним… Ще нічого не виключено. Ми розглядаємо море, повітря та землю”, – сказав Макрон.
В Україні, як заявив президент Франції, діятимуть європейські “сили стримування”, які охоплюватимуть кілька напрямків. Вони не будуть розміщені на лінії фронту в Україні.