Українська зброя перевершує західні аналоги: партнери по НАТО готові замовляти

Головна Сторінка » Українська зброя перевершує західні аналоги: партнери по НАТО готові замовляти

У Брюсселі на засіданні Ради Україна-НАТО партнери виявили інтерес до можливостей української оборонної промисловості та висловили готовність інвестувати в її розвиток, а також закуповувати українську продукцію.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

“Ми чітко заявляємо, що наш пріоритет – це розвиток нашої оборонної промисловості. Ми здивували світ нашими можливостями. Уже лунали пропозиції про прямі замовлення у наших виробників на певні типи зброї, яка, у багатьох випадках, є навіть кращою за західні зразки. Ми також обговорювали питання інвестицій у розвиток оборонного сектору, що стане новим етапом підтримки”, – зазначив Сибіга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Необхідно посилити тиск на Росію, щоб змусити її погодитися на мир – Сибіга

Він додав, що українська делегація представила партнерам дані про завантаження оборонних підприємств та про відсутність фінансування для повного використання потенціалу виробництва.

“Ми донесли до партнерів проблеми, з якими стикається наш оборонний сектор, зокрема дефіцит фінансування, що ускладнює повне завантаження виробництва. Наші партнери добре орієнтуються в цих питаннях і висловили готовність допомогти вирішити бюрократичні перепони, щоб створити максимально сприятливі умови для розвитку”, – підкреслив міністр.

Сибіга також висловив впевненість, що співпраця з Україною є вигідною для обох сторін. “Партнери розуміють, що це взаємовигідна співпраця, що в майбутньому вони потребуватимуть наших знань та досвіду. Допомога Україні зараз це інвестиція в майбутню безпеку Європи. Наші партнери вже бачать наш оборонний комплекс як частину європейської оборонної системи, що є взаємосумісною і взаємодоповнюючою”, – додав він.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав посилити тиск на Росію, щоб змусити її погодитися на мир. Він озвучив цю позицію під час засідання Ради Україна-НАТО в Брюсселі.

Сибіга наголосив, що у березні Україна зробила реальні кроки до миру. Він відзначив лідерську роль США у цьому процесі та нагадав, що Київ безумовно погодився на 30-денне припинення вогню.