Відповідно до несподіваного введення 25% імпортного мита президентом США Дональдом Трампом, кілька великих автовиробників оголосили про припинення постачань своїх автомобілів на американський ринок.
Серед перших, хто відреагував на нові тарифи, були Audi, Jaguar Land Rover (JLR) і Stellantis – материнська компанія Chrysler і Jeep.
Audi призупинила поставки всіх автомобілів, що прибули в порти США після 2 квітня. За даними німецької газети Handelsblatt, близько 37 000 автомобілів, які були доставлені до введення мита, повинні покрити попит на найближчі два місяці. Водночас нові постачання зупинені до подальших повідомлень. Крім того, Volkswagen AG, материнська компанія Audi, планує включити нові митні збори в ціни на автомобілі, що надходитимуть до США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС готують відповідь на нові мита США – ЗМІ
Jaguar Land Rover, британський автовиробник, що належить індійській Tata Motors, також призупинив постачання в квітні. Американський ринок займає близько 25% від загальних продажів JLR, що дорівнює 160 934 одиниць на рік. Компанія зазначила, що такі короткострокові заходи є наслідком змін у тарифній політиці США.
Stellantis, у свою чергу, тимчасово зупинив виробництво на своїх заводах у Канаді та Мексиці, що спричинило тимчасове звільнення 900 працівників у США.
Навіть Ferrari, виробник люксових автомобілів, оголосив про підвищення цін на 10% на деякі моделі, поставлені після 1 квітня, що може збільшити вартість автомобіля на 50 000 доларів.
Audi, зокрема, особливо вразлива через розташування своїх виробничих потужностей. Популярний позашляховик Q5 збирається в Мексиці, що робить його мішенню для нових мит. У минулому році компанія продала в США близько 57 000 автомобілів Q5, що становить понад чверть усіх її продажів на американському ринку. Решта автомобілів імпортуються з Європи.
Ці зміни змушують Audi переглядати свої виробничі та логістичні стратегії, щоб зберегти конкурентоспроможність на тлі BMW і Mercedes-Benz, які мають заводи в США.
Європейський Союз планує запровадити 25% мито на імпорт американських мотоциклів, птиці та фруктів у відповідь на нові мита США на сталь та алюміній, які набувають чинності в середу. Очікується, що 9 квітня країни Європейського Союзу схвалять перші контрзаходи блоку проти тарифів президента США Дональда Трампа, приєднавшись до Китаю та Канади у відповідь та ескалації конфлікту, який може перерости у глобальну торговельну війну.