У Грузії ухвалили нові зміни до законодавства, які суттєво обмежують діяльність міжнародних донорів.
Відтепер вони не зможуть надавати фінансування громадським організаціям без попереднього погодження з урядом. Про це повідомило видання Interpressnews.
Зміни стосуються закону “Про політичні об’єднання громадян”.
Крім грантів, міжнародним установам заборонено проводити публічні заходи, які можуть підтримувати політичні партії. Йдеться про лекції, семінари та інші форми відкритої взаємодії з громадськістю.
У разі отримання коштів без урядової згоди, організацію оштрафують на подвійну суму гранту. Виплату штрафу покладено на того, хто прийняв кошти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грузія пішла на угоду з Путіним
Контроль за дотриманням нових правил здійснюватиме Антикорупційне бюро. Саме цей орган відповідатиме за нагляд за фінансуванням із-за кордону.
У законі також передбачено кілька винятків. Дозвіл уряду не буде потрібен, якщо йдеться про фінансування з боку міжнародних спортивних організацій.
Також без узгодження можливе фінансування навчання за межами Грузії. Це стосується як вищої, так і середньої освіти. Не потребують дозволу і стипендії, призначені окремим особам.
15 квітня у парламенті Грузіїпочали обговорення суперечливого проєкту”Про прозорість іноземного впливу”, який порівнюють з російським законом “про іноагентів”. Нещодавно цей закон був ухвалений у першому читанні.
Грузинська влада вже намагалася схвалити цей проєкт навесні 2023 року, але змушена була відкликати його під тиском масштабних протестів і позиції Заходу.