Чому смородина перестає плодоносити: основні причини

Головна Сторінка » Чому смородина перестає плодоносити: основні причини

Іноді навіть найдоглянутіший кущ смородини раптово перестає плодоносити.

Причин цьому може бути кілька. Кущ став старим, завівся шкідник, неправильне обрізання або “бідний” ґрунт, розповідає Gazeta.ua селекціонер Микола Завальний.

“Щоб повернути врожай, потрібно зрозуміти, що саме заважає кущу розвиватися. Гарно смородина родить два-три роки. Щоб ягід було на кущі багато, потрібно систематично проводити обрізку гілок, які відплодоносили. Інакше рослина з роками виснажується, старіє і дичавіє. Як кажуть в народі: “зводиться”. Тоді вже немає сенсу залишати такий кущ на ділянці. Якщо є нові пагони, то пересадити на інше місце”, – пояснює садівник.

Також у смородині може завестися осередковий короїд. Основна ознака його появи – скручуються пагони. Гілки з ними треба вирізати і спалювати, бо цей шкідний швидко розмножується, наголошує Завальний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим підживити смородину у травні: змішайте два бюджетних інгредієнти і здивуєтесь багатому врожаю

Зараз доречно підживити кущ смородини настоєм з кропиви. Цей бюджетний засіб зробити дуже просто без будь-яких витрат. Нарвіть повне відро кропиви і залийте водою. Залиште на залиште на 5-7 днів, щоб перебродило. Потім візьміть літр цього настою і розведіть у 10 літрах чистої води і полийте навколо куща.

Також не забувайте за полив. Смородина – витривала рослина, проте у спеку її потрібно поливати не менше 3 відер на кущ один раз на 1,5 тижні.

Травень вважається одним із найсприятливіших для висаджування більшості овочевих культур, зелені та квітів.

Щоб не прогавити найкращі дні для посіву, варто орієнтуватися на місячний посівний календар, щоб рослини краще приживаються, швидше ростуть і дають щедрий урожай.

Однак, важливо враховувати не лише погоду, а й фази Місяця, які, за багатовіковими спостереженнями, можуть впливати на ріст і врожайність рослин.