США надали Німеччині дозвіл на реекспорт елементів зенітно-ракетної системи Patriot до України.
У відповідь Берлін готується передати Києву ракети типу PAC-2, які поступаються за характеристиками новітнім PAC-3. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерело в європейській дипломатії.
Як зазначається, PAC-2 мають нижчу ефективність у перехопленні балістичних ракет, ніж PAC-3.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпека під загрозою: запаси ракет Patriot можуть закінчитися за кілька тижнів
За словами представника української розвідки, навіть сучасні ракети PAC-3 не завжди здатні збивати новітні зразки російського озброєння, зокрема балістичні ракети середньої дальності типу “Орєшнік”.
“Попри наявність вітчизняних систем ППО та допомогу від європейських партнерів, Україні все ще гостро потрібні Patriot для боротьби з балістичними загрозами”, – зазначив співрозмовник видання.
З початку повномасштабного вторгнення Україна неодноразово зверталася до західних союзників із проханням посилити протиповітряну оборону. Системи Patriot є одними з найефективніших у боротьбі з балістичними й крилатими ракетами – саме вони вперше збили російський “Кинджал”.
Раніше стало відомо, що Вашингтон погодив передачу Німеччиною 100 ракет Patriot і 125 далекобійних артилерійських боєприпасів Україні.
Також тривають переговори про можливу передачу модернізованої системи Patriot, яка раніше дислокувалася в Ізраїлі.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно щонайменше 10 систем Patriot для протидії російським балістичним ракетам.
“Сьогодні обговорили з міністром оборони України підготовку до “Рамштайну”, який запланований на п’ятницю. Пріоритет номер один – протиповітряна оборона, передусім протиракетна оборона, проти балістики. Україні потрібно щонайменше десять систем, достатньо ефективних саме проти російських балістичних ракет – Petriot роблять це найкраще”, – сказав він.