Міністр енергетики Герман Галущенко заявив про відновлення масштабних атак Росії на енергетичну інфраструктуру України.
Про це він повідомив 20 червня під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
За словами міністра, попри складну ситуацію, енергосистема України наразі функціонує стабільно. Водночас Галущенко зауважив, що систематичні удари з боку РФ створюють суттєві ризики для генерації та передачі електроенергії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський відреагував на масований обстріл РФ Одеси та Харкова
“Це наслідок безпрецедентних атак на енергетичну систему, які розпочалися торік і тривають цього року. На жаль, минулого тижня знову відбулися масовані обстріли, а прифронтові регіони майже щодня зазнають пошкоджень енергетичного обладнання”, – повідомив він.
Міністр також зазначив, що Україна активно готується до опалювального сезону: закуповується газ, накопичуються запаси вугілля та ядерного палива.
“На сьогодні немає підстав говорити про загрозу масових відключень електроенергії взимку”,- наголосив Галущенко.
Він також додав, що з початку 2024 року російські війська здійснили вже 33 удари по об’єктах енергетичної інфраструктури України.
У ніч на 20 червня країна-агресор РФ масовано атакувала Одесу безпілотниками типу Shahed. Зафіксовано понад 10 влучань, виникли масштабні пожежі.
Під час ліквідації пожежі та порятунку людей на рятувальників обвалилися конструкції – постраждали три вогнеборці, зараз вони у лікарні в стабільному стані.