Сибіга відреагував на створення спецтрибуналу проти РФ

Головна Сторінка » Сибіга відреагував на створення спецтрибуналу проти РФ

Глава МЗС Андрій Сибіга назвав підписання угоди про міжнародний трибунал щодо агресії РФ історичним кроком для України та світової системи правосуддя.

Про це він написав в X.

“Це історичний момент не лише для України, але й для світового правосуддя. Повномасштабна війна Росії проти України є найсерйознішим порушенням міжнародного права в Європі з часів Другої світової війни. Вперше за багато десятиліть буде створено Спеціальний трибунал для переслідування злочину агресії”, – заявив глава МЗС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський запросив голову ПАРЄ до України після створення спецтрибуналу

Сибіга висловив вдячність міжнародним партнерам, які доклали зусиль для досягнення цього рішення.

“Дякую всім партнерам в Основній групі, ЄС, усім юристам, дипломатам і політикам, які забезпечили цей результат. Але перш за все – Раді Європи та її Генеральному секретарю Алену Берсе, який відіграв центральну роль”, – наголосив він.

У підсумку міністр зазначив, що покарання за злочини не уникнути.

“Путін та його спільники повинні знати, що правосуддя неминуче”, – підсумував Сибіга.

Президент України Володимир Зеленський та Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе офіційно підписали угоду щодо започаткування Спеціального трибуналу, який розглядатиме злочин агресії Російської Федерації проти України.

Спецтрибунал дозволить проводити розслідування проти найвищого керівництва держави, яке зазвичай захищене персональними імунітетами, але винесення вироків буде можливим лише після втрати ним посад.