Уявити сучасне життя без інтернету не можливо. І це не лише дозвілля та розваги. Будь-який сучасний бізнес має потребу бути представленим у глобальній мережі від дрібних онлайн магазинів до великих корпорацій.
Мова йде не лише про торгівлю з допомогою сайтів. Сучасний портал може дати набагато більше ніж будь яка реклама. Коли користувач заходить на професійно та якісно зроблену сторінку якоїсь компанії, то у нього відразу складається враження, як про надійного виробника чи надавача послуг, потенційного партнера.
Інтернет став головним джерелом інформації, тому активна присутність у мережі – це вимога часу. Якщо ігнорувати її, то можна втратити вже набутий імідж та авторитет. Не кажучи про розвиток та прогрес.
Початок шляху до такого дієвого інструменту бізнесу як сайт – це реєстрація домену. Вибір доменного імені потрібно робити з урахуванням тематики майбутнього сайту. Назву слід робити короткою та інформативною. Щоб вона легко писалася і добре запам’ятовувалася.
Далі необхідно обрати доменну зону. Вони бувають регіональні та спеціалізовані, а також комбіновані. Домени в зоні .ua або .ru чітко вказують на країну. Спеціалізовані домени, визначають особливості діяльності, яку веде сайт.
Найбільш популярні доменні зони:
.com – комерційні організації
.org – некомерційні організації
.name – для приватних осіб
.info – інформаційний домен
.gov – офіційні урядові організації
.net – мережеві організації і служби
.biz – бізнес-проекти
.asia – компанії працюють у азіатському регіоні.
Комбінація регіональної та спеціалізованої складової в доменній зоні виглядає, наприклад, так: org.ua – домен для української некомерційної організації, net.pl – домен для мережевої організації яка веде діяльність на території Польщі.
При реєстрації домену необхідно враховувати, що допускаються тільки латинські букви та цифри. Дозволено використовувати дефіс, але він не повинен бути на початку або в кінці назви. Регістр в доменних іменах не враховується. Тобто Bestname.com.ua, bestname.com.ua і навіть BESTNAME.COM.UA один і той-же домен. У деяких зонах є обмеження на мінімальну кількість символів.
Для формування заявки на реєстрацію домену, необхідно зайти на сторінку bestname.ua. Обрати домен та перевірити чи він ще не зайнятий. Потім заповнити форму-заявку на реєстрацію. Система автоматично сформує рахунок, який потрібно оплатити зручним способом.
Протягом години після надходження коштів, компанія Bestname запустить процес реєстрації домена. По завершенні цієї операції, на вказаний у заявці е-mail прийде лист з даними для доступу до панелі управління доменом.