Найбільший попит на вторинному ринку спостерігається на квартири вартістю $30-50 тис. Також із травня цього року зросла кількість запитів на житло вартістю $70-100 тис, розповів Gazeta.ua Юрій Піта, президент Асоціації фахівців із нерухомості (рієлторів) України.
“Понад 70 відсотків попиту припадає на одно-двокімнатні квартири радянської забудови. Також популярні будинки, зведені після 2010 року. Найбільше житло старої забудови подорожчало в Києві, Одесі, Харкові – ціни додали до семи відсотків. У Дніпрі, Львові, Запоріжжі вартість зросла на п’ять відсотків. У будинках, зведених із 2010 року, вартість одно-двокімнатних квартир зросла в середньому на три-п’ять відсотків”, – каже експерт.
Восени вартість квартир на вторинному ринку може зрости ще на 2-3% в доларовому еквіваленті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найдешевший район столиці для оренди житла
“Багато що залежатиме від загальної економічної ситуації в країні, яка суттєво впливає на попит. Жорсткий карантин відтермінує майбутні угоди, а не скасує їх. Попит на вторинному ринку зростає в середньому на 2−3 відсотки щомісяця. Найбільше купують невеликі квартири для подальшої здачі в оренду або дітей-студентів”, – говорить Юрій Піта.
За словами експерта, пільгова іпотека збільшила кількість потенційних покупців житла на 1-2%.
“Гроші в нерухомість треба вкладати завжди. Це достатньо надійна інвестиція. Стосовно ситуації на ринку, то зараз достатньо високі ціни на житло. Треба уважно вивчати тенденції на майбутнє”, – підсумував він.
За січень-червень 2021 року загальна площа житлових будівель прийнятих в експлуатацію склала 4797229 кв. м.
За півроку здали 62326 квартир. Із них 79,52% розташовані у багатоквартирних будинках. 76,5% збудовані у містах і 23,5% – у сільській місцевості. Для порівняння – протягом 2020 року здали в експлуатацію 65371 помешкання.