Як зміняться тарифи на опалення та гарячу воду

Головна Сторінка » Як зміняться тарифи на опалення та гарячу воду

Нафтогаз із жовтня і до кінця квітня продаватиме українцям газ по 7,96 грн за куб. м. Ціна не враховує витрат на транспортування.

Нафтогаз не єдиний постачальник газу для побутових споживачів. З 1 серпня 2020 року українці можуть обирати, у кого вигідніше купувати енергоносій. На сьогодні існує 65 таких компаній.

“Сумніваюсь, що вдасться знайти вигідніші пропозиції. Газзбути не дадуть менших цін порівняно з Нафтогазом. Адже це єдиний оператор, який має монопольний доступ до газу Укргазвидобування. Крім того, компанія пропонує регульовану урядом ціну”, – розповів Gazeta.ua експерт із енергетики Святослав Павлюк.

Тарифи на опалення та гарячу воду під час опалювального сезону можуть зрости на 25-30 відсотків.

“Нафтогаз уже звернувся по гроші до Кабміну. Компанія побоюється, що існуючих запасів газу не вистачить для проходження опалювального сезону. А ресурсів на закупівлю блакитного палива у сторонніх видобувачів немає. Водночас для бюджетних установ ціна газу стартує з понад 20 тисяч гривень за тисячу кубометрів. У містах є проблеми з тим, щоб обігріти школи та дитячі садки. Я б готувався до масштабного локдауну. Заклади фактично закриють та будуть мінімально опалювати”, – говорить Павлюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на газ може збільшитися вдвічі – експерт

На думку експерта, Україні потрібні довгі та системні програми енергозбереження. Тоді громадяни зможуть економити на комунальних.

“Торік у бюджеті на Фонд енергоефективності грошей взагалі не заклали. За останні 7 років рекордно мало виділили на програму “теплих кредитів” – 120 мільйонів гривень замість 400. А то і 800 мільйонів як було раніше. В принципі стратегії у нас немає. Не можна у жовтні закликати людей встигнути утеплити будинок до листопада. Енергоефективність це діяльність, яка планується на десятиріччя і наскоками не вирішується. Водночас статистика споживання газу на потреби населення свідчить, що українці стали економнішими. До 2013 року, без врахування тимчасово окупованих території, населення споживало близько 26-27 мільярдів кубічних метрів природного газу. Зараз 16-17″, – підсумував Святослав Павлюк.

Із 20 серпня скасували мораторій на відключення від комунальних послуг боржників. Виняток регіони, що перебувають у червоній зоні.

Раніше під час карантину та 30 днів після нього забороняли нараховувати пеню та штрафи, припиняти надавати комунальні послуги боржникам.