Турецька влада відкриє “підводний музей” для дайвінгу в протоці Дарданелли. На місці для пірнання 14 затонулих кораблів.
Там більше 100 років тому, під час Першої світової війни, тривали запеклі бої, і потонули десятки кораблів. Турки перемогли в тій битві, а їх військовий командувач Мустафа Кемаль став пізніше засновником сучасної Турецької республіки. Про це пише Daily Mail.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Художник замість пензля використовує бензопилу, замість фарб вогонь
Протока Дарданелли, на південь від Стамбула, веде з Середземного моря в Чорне. Там в 1915 році британські та французькі війська зазнали поразки від турецьких. Бої за Галліполі стали одним з основ для формування національної самосвідомості в сучасній Туреччині. Музей для дайвінгу офіційно відкриють до святкування сторіччя країни в 2023 році.
“Це схоже на машину часу, яка переносить вас у 1915 рік”, – каже пірнальник і творець документальних фільмів Савас Каракас, який одним із перших оглянув затонулі кораблі.
“Для нас це хороша можливість згадати минуле. Я думав про момент, коли вони тонули, і люди відчували це”, – каже підводний фотограф Етхем Кескин про затонулі кораблі, деякі з яких лежать всього в декількох метрах під водою, а інші – на глибині до 80 м.
Війська “Антанти” висадилися на берег півострова на початку кампанії з відвоювання Дарданелл у Османської імперії, яка вже була в агонії. Битва розпочалась 25 квітня 1915 року. Війська Франції, Великої Британії, Австралії та Нової Зеландії зіткнулися там з османами і німцями. Союзники хотіли забезпечити шлях поставок в Росію і захопити Константинополь, столицю Османської імперії. Вони здалися після дев’яти місяців боїв, в яких загинули близько 130 тис. людей з усіх боків.
Найважчий удар понесли османи, які втратили 86 тис. солдатів. Загинули також 25 тис. британців, 10 тис. солдатів із Австралії і Нової Зеландії, і 10 тис. французів.
В Індонезії під відкритим небом створили музей, повністю зроблений з пластика. Таким чином екологи в місті Гресик хочуть переконати відвідувачів переглянути свої звички і відмовитися від одноразових пакетів і пляшок.