До червоної зони епіднебезпеки потрапили п’ять областей Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська й Херсонська. У жовтій залишаються Закарпаття, Полтавщина, Вінниччина, Київщина та Кіровоградщина. Решта регіонів у помаранчевій.
У червоних зонах заборонена робота освітніх закладів, де обома дозами вакцини не щеплені всі працівники. Кінотеатри, торговельно-розважальні центри, кафе та музеї можуть не закривати лише за умови повної імунізації, наявності свіжих ПЛР-тестів або довідок про нещодавно перенесений ковід у всього персоналу й відвідувачів.
Ситуацію з коронавірусом можна порівняти з тією, що була в Італії на початку пандемії, говорить міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, 41 рік. Багато госпіталізованих підключені до кисню та перебувають у тяжкому стані.
У нас ще з вересня переповнені стаціонари, каже інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні 39-річна Ольга Кобевко. Найбільша проблема з медичним персоналом. Усі виснажені через велику кількість пацієнтів, складні умови й важкий перебіг нової хвилі. Це все результати низького рівня щеплення. Чимало людей поширюють антивакцинальну інформацію в соціальних мережах. Таке треба розцінювати як державну зраду. Бо це питання національної безпеки.
Після запровадження заборон у червоних регіонах, медики фіксують сплеск охочих вакцинуватися. Біля пунктів щеплення сотні людей стоять у чергах.
“Ми агітували, переконували, умовляли, стимулювали й лякали. Роздавали квитки в кіно й безкоштовний проїзд у транспорті, погрожували звільненнями. Все марно. Та рівно тієї хвилини, як Дніпро заїхав у червону зону, наші дорогі земляки вишикувалися у величезні черги на вакцинацію. Тепер там Армагеддон”, пише у фейсбуку міський голова Дніпра Борис Філатов, 49 років.
Із 21 жовтня в Україні заборонили міжобласні перевезення не вакцинованих проти коронавірусу. Між червоними зонами дозволено їздити тим, хто отримав два щеплення. В жовті пасажирам, які мають один укол.
В інші області пропустять за наявності негативного ПЛР-тесту чи довідки про перенесений коронавірус.
Документи в регіонах з червоної зони у транспорті перевірятимуть поліцейські, працівники Держпродспоживслужб, муніципальних охорон, центрів контролю та профілактики хвороб.
Це будуть рейдові групи, які проводитимуть перевірки вибірково, говорить прессекретар глави Нацполіції Мар’яна Рева. Посилено патрулюватимемо заклади громадського харчування, дозвілля, ТРЦ, непродовольчі ринки.
Контролювати наявність документів у пасажирів міжобласного транспорту мають перевізники.
Якщо водій впустив у салон особу без довідок, то відповідальність буде на перевізнику. Штраф і адмінпротокол випишуть конкретно на нього. Пасажира в цьому випадку не зніматимуть з рейсу.
В Україні мають робити 1,5 млн щеплень щотижня. Відповідні доручення в області розіслало Міністерство охорони здоров’я.
Кожен регіон відповідно до своїх можливостей отримав певну кількість щеплень. Цілі реальні. Окремі області це довели, каже Віктор Ляшко.
Продовжується обов’язкова вакцинація працівників органів виконавчої влади, районних і обласних адміністрацій, освітян. Якщо відмовляються їх відсторонюють від роботи без збереження зарплати.
Не треба щеплювати всіх. Краще тих, хто не хворів на ковід, говорить інфекціоніст київської лікарні №4 Євген Дубровський. Також імунізувати слід людей з ожирінням, цукровим діабетом, гіпертонічними й серцево-судинними хворобами.
Ймовірність захворіти у громадських місцях висока, додає Дубровський.
Тому треба зробити вакцинацію безпечною та не примусовою. Інакше до кампанії втрачатиметься довіра. Люди вже встигли підробити багато сертифікатів.
Комунікаційна вакцинальна кампанія провалена повністю. На профілактику хвороби працює тільки МОЗ. Керівництво країни не носить масок і не дотримується дистанції, як під час збору “Слуг народу” у Трускавці, говорить епідеміолог Андрій Александрін, 39 років. Підтримую жорсткий карантин. Але за умови, що держава організує правильну систему епідеміологічного та фармакологічного нагляду. І нестиме відповідальність за наслідки щеплення.
На 19 жовтня повністю вакцинували віл ковіду понад 6,5 млн українців. Більш як 8 млн отримали першу дозу.
Українку з ковідом не впустили в Єгипет
4 год. не міг вилетіти до Києва літак з єгипетського міста Хургада 15 жовтня. Тамтешні митники вимагали, аби рейс забрав жінку з позитивним тестом на ковід.
Українка прилетіла на відпочинок із сім’єю з Запоріжжя. Заявила, що з цим аналізом її пропустили на борт. Єгиптяни відмовилися випускати її з аеропорту.
“Командир екіпажу визнає, що протоколів, як діяти в такій ситуації немає. Запропонував створити у хвості літака безпечну зону із шести місць. Заклеїти її плівкою, жінку вдягнути у спецкостюм і повернути додому. Але вільних місць немає. І тут проявляються українці та хохли. Перший табір виступає за те, щоб забрати співвітчизницю. А другі хочуть залишити її посеред пустелі. Зрештою взяти дітей на руки і звільнити місця погодилися дві сім’ї ми і ще одні. Але цього мало, треба ще чотири місця. Врешті авіакомпанія пропонує чотирьом пасажирам оплатити ще добу в одному з готелів. Швидко знаходиться компанія веселих дівчат, які погоджуються на продовження відпустки”, розповів у твіттері користувач із псевдонімом Ерік Хартман. Був пасажиром літака.
Жінку одягнули в костюм хімзахисту. В ньому долетіла до України.