Носили вовну і шолом без рогів: як жили вікінги у шведському селі

Головна Сторінка » Носили вовну і шолом без рогів: як жили вікінги у шведському селі

Ведучий тревел-шоу “Орел та Решка. Земляни” Кирило Макашов перенісся за часів легендарних воїнів. Він побував у селі Стурхольмен, що за 80 км від шведьскої столиці Стокгольм. Там колись жили вікінги.

Макашов вирішив стати одним із тих воїнів у черговому випуску тревелу на “Новому каналі”. Він зустрівся з Бріттою. Вона – не просто переодягнений гід, а справжня археологиня, яка з чоловіком та волонтерами відтворила поселення вікінгів до найменших подробиць. А тепер приймає у себе шведів, яким набридла офісна робота, і які хочуть доторкнутися до свого коріння.

“Занурення у життя вікінгів починається з одягу. Вони обов’язково носили вовну однотонна була у бідних, а в багатих різнокольоровий одяг. Нижній одяг шили з льону, він був чимось вишуканим. Ви запитаєте: а де шолом із рогами? А не було жодних рогів. Це вигадка художника Карла Деплера. Йому треба було намалювати ефектні костюми для опери, от і нафантазував, а інші повірили. Насправді вікінги носили просто шапки”, – здивував Макашов.

У вікінгів не було багатьох звичних нам речей, тому все доводилося робити своїми руками. Наприклад, розпалювати вогонь. Ще їм потрібні були мотузки – без них не можна ні сорочку підв’язати, ні корабель на воду спустити. Супермаркетів на той час не було, тому в’язали мотузки самі – з кропиви. Увечері вікінги збиралися разом та пили. У звичайні дні – компоти, а на свята – медовуху.

“Вікінги не могли без магії та розмов з предками. Щоб вони не робили: йшли в похід чи на рибалку, хотіли вижити чи померти на все був свій ритуал із духами і бубном”, – додав ведучий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За 5 хв. і коштує від 4,5: як в Італії роботи готують піцу

Оскільки вікінги ходили у дуже далекі походи, їхні села роками залишалися без чоловіків. Поки ті грабували Париж або Гамбург, жінки вирощували дітей, орали поля і захищали села від ворогів, поки на горизонті не з’являвся корабель.

Ведучий тревелу “Орел та Решка. Земляни” Кирило Макашов розповів, у чому суть однієї з течій релігії – бекташизму. За статистикою, 70% албанців називають себе мусульманами. Але якщо порівнювати із суворим мусульманським Пакистаном, то в Албанії до релігії ставляться по-іншому.