Підтримка гігієни порожнини рота цілий окремий напрямок у стоматології. Правильна гігієна зубів, ясен та слизової оболонки рота це запорука збереження їхнього здоров’я на довгі роки.
На жаль, традиційне чищення зубів удома за допомогою щітки та пасти не забезпечує достатнього очищення. В результаті у важкодоступних місцях таких, як поверхня дальніх зубів, міжзубні проміжки, ділянки емалі поруч із яснами утворюється зубний камінь і накопичуються бактерії, що провокують розвиток карієсу та пародонтозу. Щоб уникнути таких сумних наслідків, потрібно мінімум раз на рік проводити професійне чищення зубів та санацію порожнини рота.
Сьогодні більшість стоматологічних клінік надають широкий спектр послуг професійної гігієни із застосуванням різноманітних інструментів та матеріалів від механічного до ультразвукового чищення. Докладніше про те, як проходить і що дає ця процедура, розповідають лікарі з вінницької стоматології Dr.Miller.
Проведення регулярної професійної чистки та гігієни не лише запобігає розвитку захворювань зубів і ясен, а й також забезпечує гарний косметичний ефект (освітлює зуби на кілька тонів), дозволяє уникнути неприємного запаху з рота.
Регулярне чищення та гігієна у стоматолога необхідні з метою:
запобігання ураженням пародонту;
зниження чутливості зубів;
видалення плям від кави, вина та тютюну;
зняття зубного нальоту та каменю;
запобігання ураженням твердих тканин (карієсу, пульпіту);
як стартовий (підготовчий) етап у процедурі відбілювання зубів.
Сучасні технології допомагають скоротити до мінімуму неприємні відчуття, якими супроводжувалися такі процедури раніше. Наразі особливості чищення такі, що воно завдає мінімум дискомфорту за рахунок:
використання ультразвуку, який створює мікровібрації, що руйнують зубний камінь. Це дозволяє як уникнути механічних болючих маніпуляцій, так і скоротити час процедури;
застосування водяного струменя високого тиску для охолодження поверхні зуба після видалення зубного каменю та нальоту;
використання повітряного струменя високого тиску для зняття м’якого та світлого нальоту;
добору щадних абразивних засобів для полірування зубів, які дозволяють надати поверхні емалі гладкості та уникнути утворення каріозних порожнин;
використання фторлаку, який зміцнює емаль, знижує чутливість зубів та утворює на них плівку, що перешкоджає скупченню нальоту та каменю.
Варто пам’ятати, що запорука збереження здоров’я зубів та ротової порожнини в цілому це регулярність проведення процедури. Краще заздалегідь приділити увагу вибору фахівця, виділити час і кошти на своєчасне чищення, ніж пізніше витрачати значно більш суттєві суми на лікування уражених зубів і ясен.
Ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики, видана на підставі наказу МОЗ України №877 від 18.04.2019 року. Реєстраційне дось’є від 11.04.2019 №1104/19-М.