“Священник був алкоголіком і розбишакою”

Головна Сторінка » “Священник був алкоголіком і розбишакою”

Кожен факт генеалогічного дослідження підтверджують копією документа

Генеалогія ідеальна для тих, хто любить загадки й таємниці. Моя перша спеціальність слідчий прокуратури дала потужний ресурс. Шукаю інформацію, досліджую. Ця робота неможлива без логічного мислення. Також потрібна потужна працездатність: відрядження й робота в архівах потребують чималих зусиль.

Свій родовід я дослідила до восьмого коліна. Це вважають добрим результатом. Збереглися документи про моїх предків із 1800 років. Глибше не змогла дослідити, немає інформації в архівах. Найперший представник мого роду Епіфаній. Тоді такі імена давали дітям священників. Припускаю, що рід мого батька йде від них.

Рід це величезна сила завдяки надбанням, талантам, здобуткам, діям предків. У кожного за спиною стоїть родова система переплетіння генетичних кодів. Коли будуємо генеалогічне дерево, отримуємо відповіді на різні запитання.

Якось замовник розповів, що його прабаба була донькою циганського барона. Але ми не знайшли цьому документального підтвердження. Дехто замовляє дослідження, щоб віднайти шляхетний родовід. Багато хто шукає інформацію для здобуття карти поляка. Причиною можуть бути майнові питання. Багато разів знаходили, що предки замовників були засновниками певного населеного пункту.

Дехто у 4050 років радикально змінює діяльність. Знаходить заняття до душі. Якщо покопатися в генеалогічних деревах таких осіб, то виявиться, що такий талант був у когось із предків. Хтось схильний до танців, хтось до малювання, хтось гарно співає. Талант просто так не дається. Він передається поколіннями.

Прабаба була донькою циганського барона

Клієнтка довгий час працювала суддею. Обрати цю професію порадили батьки. Хоча вона добре малювала. Закінчила художню школу. Але вважали, що бути юристом престижніше, ніж художником. Під час дослідження її родоводу виявилося, що прабаба розписувала печі. У селах за це шанували. Клієнтка надихнулася історією роду й відкрила художню школу. Згодом покинула роботу в суді.

Багато людей починають цікавитися родоводом, коли немає живих, яких можна розпитати. Для початку пошуку потрібні основні вихідні дані: прізвище, ім’я, по батькові найдавнішого предка; дата, місце народження, віросповідання. Буває, замовники по п’ять років збирають вихідну інформацію. Колись клієнт не знав, як по батькові його батька. Я була вражена. Якось поїхали в архів, про який сказав замовник. Потім телефонує: “Я згадав: родич не з тієї області”.

Кажуть: “Мені треба знати родовід до десятого покоління”. Відповідаю, що не можу пообіцяти, до якого зможемо відновити. Бо залежить, скільки збереглося документів.

Звертаємося до архівів України, Росії, Білорусі, СБУ, Пенсійного фонду. У кожного з них своя особливість. Адже збереження документів залежить від багатьох факторів пожеж, повеней, інших катаклізмів на тій території впродовж останніх століть. Трапляється, що священники не передали документів в архів церкви. А звідти в область. І записи зникли.

Багато документів не реставровані. Вони або розшиті, або мають зникаючий текст, з яким працювати неможливо, або просто розсипаються. Буває, безпосередньо на моє замовлення документи реставрують.

Відновила родовід для мера Чикаго

Деякі тексти важко прочитати, бо написані чорнилом 300 років тому. Воно втратило насиченість і букв майже не видно. Доводиться звертатися до спеціалістів.

Людина може напряму замовити генеалогічне дослідження в архіві. Але у працівників часто руки не доходять до таких послуг. Виконують інші запити підтвердження трудового стажу, розміру зарплати, освіти.

У валізі генеалога мають бути бавовняні рукавички. Надіваємо їх, коли гортаємо архівні справи. Фотографувати телефоном зі спалахом не дозволяють, щоб не посилювати згасаючого ефекту. Також потрібні маска або респіратор, бо на деяких документах трапляється грибок.

Серед колег маю багатьох істориків, лінгвістів. Знання мов допомагає. Для підтвердження карти поляка переглядаємо купу документів польською. Щоб знайти єврейське коріння, треба знати іврит. Конкуренції не боюся. У цій професії вистачить хліба всім.

Справи в архівах видають дослідникам у певні дні. Коли підходять мої дати, збираюся у відрядження. В архіві можу працювати день, два, три. Потім аналізую інформацію. Планую подальші поїздки. Одночасно в роботі можу мати десяток проєктів.

Передаємо клієнту пакет документів, коли закінчується робота. Кожен факт підтверджується копією довідки чи метричного запису. Дехто просить зробити родовідну книгу. Хочуть залишити її нащадкам як сімейну реліквію. Вона містить схему роду в мініатюрі з якого населеного пункту походять замовники, історії про ці містечка чи села, копії метричних записів, історії родини зі слів замовника. Можемо додати рецепти сімейних страв.

Генеалогічне дослідження коштує 1500 доларів

Родовід одного замовника брав початок від священника. Такі люди зазвичай живуть в одному місці. У них є парафія, в одному селі все життя правлять. А цей предок багато їздив по країні. Жив у Чернігівській, Херсонській, Хмельницькій областях. Не могли зрозуміти чому. Виявилося, був алкоголіком і розбишакою. Його переводили з однієї парафії до іншої через непристойну поведінку. Родина замовника віруюча, четверо дітей. Розказував їм про предка-священника. А я цю ідилію зруйнувала.

В іншого клієнта, за сімейною легендою, один із предків був засновником Манявського Скиту чоловічого монастиря на Франківщині. Гіпотеза не підтвердилася.

Дослідила рід для Емануеля Рама мера Чикаго. Його предки були з України. Дослідили генеалогічне дерево й передали документи авіапоштою.

Генеалогічне дослідження коштує в середньому 1500 доларів. Це рік роботи. За цей час встигаємо дослідити масив збережених документів.