За добу до Національної поліції надійшло дев’ять неправдивих повідомлень щодо замінування 600 об’єктів у різних містах України.
Правоохоронці перевіряють усю інформацію, повідомляє пресслужба МВС.
“Наразі ми з’ясовуємо, хто здійснює хибні виклики про мінування. Лише за період минулих новорічних свят ми отримали 132 такі повідомлення. Затримали дев’ять зловмисників у дев’яти областях, у тому числі у Києві, Одесі та Дніпрі. Порушники мали різні мотиви. Деякі особи перебували у стані алкогольного сп’яніння”, – заявив голова Нацполіції Ігор Клименко.
Частина повідомлень про загрозу безпеці громадян надходить із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
“Ми розглядаємо кожен подібний виклик. Значні сили залучають до перевірки повідомлень про мінування”, – наголосив Клименко.
Покаранням за фальшиве повідомлення щодо замінування є позбавлення волі на строк від двох до шести років. Якщо злочин спричинив тяжкі наслідки або був вчинений повторно, карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві два аеропорти під загрозою вибуху: з’їхалися кінологи й вибухотехніки
Хвиля можливих мінувань у Києві сьогодні розпочалася з метро. За незначний період анонім повідомив про мінування чотирьох станцій і двох пересадочних вузлів. Згодом повідомили, що завершили перевіряти станції Театральна, Площа Льва Толстого, Палац спорту, Вокзальна й пересадочні вузли. Вибухонебезпечних предметів не виявили. Усі станції метрополітену працюють у звичайному режимі.
У Дніпрі, Черкасах і Львові “замінували” всі школи. Відповідні повідомлення до місцевих відділів поліції надійшли 12 січня.