Українці від 60 років зможуть сплачувати комуналку грошима за вакцинацію проти коронавірусу в рамках програми “єПідтримка”.
Про це стало відомо у понеділок. Програму розширять у лютому. Також від 24 січня “ковідну тисячу” громадяни від 60 років можуть використати для придбання ліків в аптеках.
За третє щеплення від коронавірусу додатково нараховуватимуть 500 грн.
●
У вівторок під Верховною Радою розпочався мітинг ФОПів. Зібралося кілька сотень людей із білими прапорами на які нанесена назва бізнес-спільноти SaveФОП.
Підприємці вимагають прийняти законопроекти №5866 і 5866-1, які передбачають захист спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності. Зокрема, скасувати обов’язкове використання касових апаратів у їхній діяльності. Переконують, що фіскалізація стане ударом по їхніх справах і доходах на фоні карантину і попередніх локдаунів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віртуальні люди: хто вони, як живуть і скільки заробляють
Наступного дня влада пішла на деякі поступки. Йдеться про зменшення розміру штрафів за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій.
“Установити РРО зобов’язані всі”, – пише голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Ті ФОПи, хто встановить РРО/ПРРО, протягом 2022 року у разі порушень платитимуть штрафи у розмірі 10% від установлених в законі. Хто не встановить по повній. Жодних відтермінувань системи не буде, – наголосив він.
●
У четвер гривня на міжбанку подолала психологічний бар’єр долар на міжбанківській валютній біржі торгувався по 29.
Попит підживлювався як унаслідок заявок імпортерів енергоносіїв, так і в основному завдяки нерезидентам. На їхню поведінку насамперед впливає інформація про загрозу відкритого наступу РФ на Україну.
Проте Нацбанк виходив з інтервенціями і на кінець тижня курсові коливання вдалося стабілізувати. На вечір п’ятниці міжбанк закрився на позначці 28,68-28,70 грн/дол.
Також Gazeta.ua писала цього тижня, що:
● іспанська компанія кур’єрської доставки Glovo купила український сервіс доставки продуктів Zakaz.ua. Поглинання посилить позиції Glovo на нашому ринку та допоможе сервісу розвинути сегмент Q-commerce (доставка із дарк-сторів).
● ціни на нафту вперше за вісім років перевищили $90 за барель
● Міністерство економіки оприлюднило середню вартість бензинів. Ціна на “звичайний” бензин для продажу через АЗС не повинна перевищувати 34,25 грн/л, на “звичайне” дизпаливо 33,84 грн/л
● ліміт вартості міжнародних посилок становитиме 150 для отримання без сплати податків – ПДВ і мита. Проте норма почне діяти через 6 міс. після офіційної публікації.