“Прислухайтеся до свого “внутрішнього параноїка”: як українці знайомляться в Tinder

Головна Сторінка » “Прислухайтеся до свого “внутрішнього параноїка”: як українці знайомляться в Tinder

Документальний фільм про додаток Tinder увійшов у топ найбільш популярних картин стрімінгової платформи Netflix. Розповідає про афериста, який знайомився з жінками заради виманювання грошей. Додаток Tinder, відомий у світі як “портал для легких інтимних знайомств” – набуває популярності в Україні. У нас його сприймають і як місце для пошуку стосунків, і як месенджер для спілкування з новими цікавими людьми.

Тож Gazeta.ua дізнавалася в активних користувачів та екс-юзерів додатку, що вони думають про знайомство он-лайн, на які фото найчастіше реагують позитивно і як добирають для Tinder власні фотографії.

Ми поспілкувались із жінками й чоловіками різного віку. Дізнались, що у Tinder всі мають різні інтереси. Хтось шукає в додатку розваги, хтось буває “наскоками”. Принцип добирання фотографій також у кожного свій. Хтось підходить до вибору світлин із особливою увагою, а хтось ставить “по фану”.

Зумери розповіли, які фото ставлять у Tinder – і як на них реагують нові знайомі

Забавні, життєві фото, де можна виглядати неідеально, але “трушно” обирає для додатку Tinder 20-річна художниця Юлія.

“Я не виставляю фотки, де в мене суперсерйозне обличчя, щоби людина не мала щодо мене ілюзій. Щоб вибирала не картинку. Мене апріорі не цікавлять нереальні фотки: ой, дивіться, яке в мене класне БМВ, або який епл-вотч, чи крутий макіяж. Хоча, якщо чесно, я не можу розпізнавати фотошоп”, – зізнається киянка.

У хлопців дівчина “ніц терпіти не може” знімки “успішного успіху”, каже: натомість прикрашає природнє середовище.

Найбанальніший знімок, що коли-небудь бачила в юнака це чорно-біле селфі з укладкою й у білому гольфі. Самозакохане хизування “ролексом” – впевнена Юля.

Ой, дивіться, яке в мене класне БМВ, або який епл-вотч, чи крутий макіяж

Оригінальними вважає світлини, на яких людина щира, не намагається комусь сподобатись.

“Колись дуже зацінила фото. Чувак просто сидить у якомусь обтріпаному пуховику та джинсаках, у снігу, в якихось незрозумілих дитячих окулярах у “туалетній позі”, – згадує студентка.

Проте занадто незвичні знімки теж не вибір дівчини. Каже: це виставляння напоказ того, що хлопець не такий як всі. А скромники – свайп вліво (відмова від знайомства – Gazeta.ua). На фото має бути видно людину, як вона є. Часто при зустрічах червоним прапорцем стає неспівпадіння знімків та реальної людини. Каже: з розумінням поставиться до ситуації, якщо партнер захотів її перевірити або пожартувати несправжніми фото. А ось натяк на обман може відбити бажання сходити на друге побачення.

Юля поділилась, що запити на оголені фото трапляються часто. Згадує: якось один хлопець із Кореї хотів отримати “нюдси” та й сам відправив знімок торсу, але їй таке не сподобалося, хоча животиком похизувалася.

“Мене не лайкали класичні мачо, а такі самі придуркуваті, як я. А від придуркуватих дівчат не очікують сексі-фоток. Це, між іншим, непогана тактика”, – відкриває таємницю співрозмовниця.

Які знімки постить у додатку фотограф із Китаю

Обранець Юлії фотограф 25-річний Ланці з Китаю попри стосунки, продовжує спілкуватись у Tinder. Оформив профіль справжніми знімками. Зазвичай може визначити підробку чи фотошоп, хіба що трапиться хтось дуже вмілий.

“Фальшивки не співпадуть із вайбом в профілі та й загальний вигляд буде несумісним. Найбанальніший знімок, який я коли-небудь бачив це проста посмішка, без жодного бажання якось виразити себе”, – відзначає Ланці.

Технічні ж помилки на невдалих знімках можуть бути незчисленними, перелічує хлопець: наприклад видовжування ніг, але ігнорування перил позаду, що видає “умілицю”.

Найбанальніший знімок, який я коли-небудь бачив це проста посмішка, без жодного бажання якось виразити себе

“Багато людей не усвідомлюють, які фальшиві їхні фото. Я не можу описати почуття, коли мене приваблюють знімки, мабуть, коли їх декілька, вони матимуть глибше та складніше значення, ніж єдина фотографія. Це безпосередньо впливає на реакцію. Фото в Tinder має бути моїм першим враженням про цю людину, тож має бути справжнім, якщо ні я розчаруюся та побачення не заладиться”, – каже Ланці.

Марія не терпить оголені фото хлопців у додатку

Студентка Марія каже, що викладає власні фото важливо, щоб людина не здавалася кимось іншим. Найбанальніші ж з тих, які бачила: напів оголені знімки хлопців, або ті, де вони тицяють свої айфони-годинники ледве не в камеру.

“Оригінальне фото це те, де людина показує щирі емоції. А щоб я точно свайпнула вправо – має бути фотокартка з твариною”, – сміється дівчина.

Більше звертає увагу на описи, але якщо юнаки голублять котиків-собачок встояти не може.

“Пам’ятаю якось фото, де хлопець у снігу з песиком грався. З ним, щоправда, нічого не вийшло, бо “у Tinder всі занадто зарозумілі”, – резюмує дівчина.

Додаток покинула через три дні: юнаки або думали, що вона має писати першою, або чекали знімків.

Щоб я точно свайпнула вправо – має бути фотокартка з твариною

“Один навіть написав мені через пару годин “метчу” (співпадіння пари у додатку – Gazeta.ua): чому ти мені не пишеш? Я подумала: перевелися джентльмени. Не хотіла надсилати фото не думаю, що з цього має починатися спілкування”, – розповіла дівчина.

Володимир вміє розпізнавати брехню в Tinder

25-річний Володимир навідується у Tinder декілька тижнів після довгої перерви. Каже, що постить справжні фото з мінімальною обробкою: світло чи контраст. Вираховує фейк просто.

“Іноді інтуїтивно, а взагалі є верифікація. Дивишся на фото і ніби десь бачив уже або щось із ними не так. Але на брехунів і з верифікацією легко натрапити. Колись переписувався з дівчиною комар носа не підточить, а виявилося шахрайська схема про театр. Каже: “Ходім у театр”. Кидає посилання на сайт, аби ти купив квитки. Чувак купляє і вони комусь “лівому” йдуть. Точно якусь студентку знайшли в інсті та взяли фото”, – розповідає Вова.

Дівчина виклала фото своєї руки і тарілку з оладками. А знизу підпис: класні оладки? Я ще краще

Свій топ свайпів уліво хлопець визначив уже давно: знімки з Fifty (нічний клуб у Києві. – Gazeta.ua), зі спортзалів, з квітами.

Загалом же, як і Марія, більше звертає увагу на опис профілю. Найцікавішу фотографію запам’ятав на роки, хоча з креативницею не зустрічався.

“Там дівчина виклала фото своєї руки і тарілку з оладками. А знизу підпис: класні оладки? Я ще краще”, – згадує хлопець.

Дікпіки, або фото, про які воліють мовчати

Оля згадує: часто “дікпіки” (фото статевих органів – Gazeta.ua) прилітають від тих хлопців, діалоги з якими вона навіть не переглядає.

“Ніколи не знаєш, що приховується за чорною картинкою: фото сонечка (комахи) або прутень”, – сміється дівчина.

Користувачі додатку, яких ми розпитали підтвердили, що доволі часто отримують пропозиції обмінятись інтимними фото.

Психологиня розкрила таємниці фото в додатку Tinder

Що ж спонукає людей викладати ті чи інші фотографії та обирати за ними людей – Gazeta.ua запитали психологиню Ганну Чатченко, яка є активною користувачкою Tinder.

Щодо фейкових акаунтів і несправжніх фото Ганна пояснила: людина хоче здатися тим, ким не є, або отримати щось, чого не зможе дістати без обману.

“Можливо тому, що величезний букет і Мерседес – це те, що є показником статусу для деяких людей. Відповідно, якщо людині важливо знайти партнера з високим статусом і потрапити в “соціальний ліфт”, але вона не впевнена, що реальне “Я” на це здатне, вона намагається створити картинку, видимість”, – каже психологиня.

Сама експертка не вважає, що машина-квартира це першочергові цінності й намагається не лайкати такі показушні профілі. Прислуховується до себе наскільки те, що побачила, відповідає її цінностям та цілям життя.

“Перед тим, як поставити лайк, я дивлюся всі фото та уважно читаю опиc. Роздумуючи, свайпати вправо чи ні, поставте собі питання: “Що спільного є у фото і цієї людини? Чим вона живе, як одягається, яка у неї міміка, як відпочиває?”, – каже Ганна.

Перед тим, як поставити лайк, я дивлюся всі фото та уважно читаю опиc

До профілей без фото психологиня ставиться з пересторогою. Ніколи з ними не спілкувалася: “Чи ви захочете знайомитися з людиною, яка боїться навіть показати своє обличчя?”.

Феноменальна справа: люди зізнаються, що терпіти не можуть фото демонстрації “успішного успіху”, але Tinder ними просто кишма кишить.

“Соціальні стереотипи з минулого, такі як “чоловік має бути багатим, а жінка красивою”, все ще підсвідомо працюють як наші установки. Не зважаючи на те, що світ вже давно змінився і тепер жінка може добре заробляти, а чоловік – ретельно стежити за собою й модно одягатися. Тому ще раз повторюся: робіть ставку на себе справжнього/ю це максимально безпрограшний варіант”, – каже Ганна Чатченко.

Щодо такого явища як “секстинг” (обмін інтимними фото в переписці. – Gazeta.ua) психологиня наголошує: варто слідувати деяким правилам безпеки, і як загалом у інтернет-знайомствах прислухатися до свого “внутрішнього параноїка”.

Світ вже давно змінився і тепер жінка може добре заробляти, а чоловік – ретельно стежити за собою й модно одягатися

“Чи достатньо довго ви знаєте цю людину? Чи достатньо ви про неї знаєте? Наскільки вона із вами відверта? Якщо ці фото з̕’являться в мережі, наскільки вам це ок? Наскільки вам хочеться надсилати подібні фото? Ну, і одне з ключових правил секстингу теж ніхто не скасовував: робити фото мінімально персоналізованими і не фотографувати себе з обличчям або будь-якими деталями, здатними видати на фото саме вас”, – наголосила психолог.

Флірту грам у Instagram

Представники обох статей, з якими ми поспілкувались, зізнаються: якщо в Tinder стався хоч мінімальний “метч” зі співрозмовником, то зазвичай переходять у Instagram або іншу “чатову” соцмережу. Там і фото видно, і про людину можна більше сказати.

“Соцмережі це хоч якась гарантія, що людина справжня. У Телеграмі списуюся і прошу зняти відеоповідомлення, бо фейки можуть бути небезпечними. Можу скинути фото в Телеграмі, але це дуже рідко, зазвичай Інстаграму достатньо”, – радить 18-річна Мікаела, яка у додатку близько року.

Непостійні стосунки з Tinder

З пів десятка опитаних дівчат стверджують, що іноді заходять у Tinder заради жарту, або з цікавості відкривають додаток на телефоні.

“Я його то видаляла, то знову встановлювала, то думала: ой, мені треба розвиватися самостійно, не сподіватися на хлопця. Почала активно користуватися курсу з третього бо на карантині було нудно”, – розповіла 20-річна Вікторія.

А 21-річна Катерина зізнається, що то видаляє додаток, то встановлює назад.

“Качаю його, коли мені нудно і можу видалити буквально в той самий день, знімками не обмінююсь. Тут би словами адекватно обмінятися”, – каже вона.

Згідно результатів маркетингових досліджень, в Україні додатком Tinder користуються люди різних статей від 16 до 55 років. Усі вони проживають в містах з населенням 50 та більше тисяч людей.