Через загрозу вторгнення РФ у світі зростуть ціни на продовольство

Головна Сторінка » Через загрозу вторгнення РФ у світі зростуть ціни на продовольство

Загроза вторгнення російських військ в Україну змусить покупців пшениці, кукурудзи та олії шукати альтернативних постачальників.

Це призведе до зростання світових цін на продовольство, очікують аналітики й трейдери.

Про це пише Reuters.

“Ескалація напруженості між світовими лідерами в галузі рослинництва Росією та Україною, імовірно, змусить покупців пшениці, кукурудзи та соняшникової олії шукати альтернативні постачання, що підвищить світові ціни на продовольство, які вже наближаються до багаторічних максимумів”, – зазначає видання.

На Україну й РФ припадає майже 29% світового експорту пшениці, 19% світових постачань кукурудзи й 80% світового експорту соняшникової олії.

Тому трейдери стурбовані тим, що будь-яке військове втручання може спровокувати боротьбу імпортерів за заміну постачальників із регіону.

“Покупці на Близькому Сході та в Африці шукатимуть альтернативні джерела”, – вважають опитані Reuters експерти.

2021 року майже 70% експорту пшениці з РФ припало на покупців на Близькому Сході та в Африці.

Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго підскочили на понад 2% у вівторок, кукурудза досягла семимісячного максимуму, соєві боби також зросли в ціні.

У порівнянні з мінімумами 2021-го всі три головні харчові й кормові інгредієнти зросли приблизно на 40%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стрімко збільшила експорт аграрної продукції в ЄС

Трейдери кажуть, що посилення напруженості вже призвело до того, що деякі покупці перенаправляли судна іншим постачальникам через побоювання, що будь-який спалах війни призведе до тривалих затримок.

“Кораблі уникають заходити в Чорне море через воєнний ризик. Перебої в постачанні вже є”, – сказав один із сінгапурських трейдерів.

За підсумками 2021 року на сільгосппідприємствах виробництво збільшилося на 19,2%. У результаті сільське господарство торік дало найвищий відсоток ВВП серед усіх секторів економіки – понад 10%. На агропродовольчу продукцію припадає найбільший відсоток у загальному експорті України – майже 41% на рік.

“20 років тому Україна годувала лише 40 млн людей у ​​світі.

Сьогодні ж наш внесок еквівалентний харчуванню близько 400 млн осіб. Наша стратегія розвитку до 2030-го передбачає забезпечення продовольством 1 млрд населення світу”, – вважає міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.