У центрі Києва триває виставка трофейної ворожої техніки та предметів військового побуту російської армії. Її створили з експонатів Національного військово-історичного музею України.
Експонуються танк Т-72Б3, машина РЕБ та частина позашляховика “Тигр” противника, вежа від БМД-4. БМД-4 призначена для особового складу повітряно-десантних військ ворога, підвищення його мобільності, захищеності на полі бою. Проте, для українців ворожа броня не є чимось винятковим, її нищать новітніми засобами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Люди, які були в блокадному Маріуполі, пройшли сім кіл пекла”, – режисерка Ліза Татарінова
“Цю техніку спеціально привезли на Михайлівську площу, щоб показати ЗСУ це потужна сила, це професійна сила. З останні 8 років українці змогли натренуватися безпосередньо у бойових умовах для знищення будь-якого ворога, який би не зайшов на нашу землю”, розповів Дмитро Махтаров, науковий співробітник Національного військово-історичного музею України.
Експозиція музею продовжує оновлюватись.
Кореспондент Gazeta.ua побував на виставці техніки. Експонати користуються неабиякою популярністю серед відвідувачів – їх фотографують, на фоні техніки роблять селфі. Одним із “улюбленців” гостей став скелет, який символізує загибель ворога.
Цифрові фотокартини про війну в Україні, які вражають, створює київська мисткиня Марина Хоменко. У її роботах мотанка-берегиня заплющує очі дитині від жахіть війни, а зруйнована Україна відроджується з попелу, наче міфічний птах фенікс. Ілюстрація фотохудожниці про розлуку з Батьківщиною вже набула популярності в інтернеті, бо влучно відображає почуття українців, які змушені були тимчасово покинути рідні місця, щоб урятуватися від воєнних дій.