Відкриття портів дасть змогу довше воювати

Головна Сторінка » Відкриття портів дасть змогу довше воювати

“Сьогодні Україна разом із партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 мільярд доларів валютної виручки на місяць для економіки та можливість для аграрного сектора спланувати посівну наступного року”, повідомив глава Мінінфра­структури, 39-річний Олександр Кубраков, 1 серпня 2022-го.

Того дня вперше за понад п’ять місяців із порту “Одеса” вийшло судно з українським зерном. Корабель Razoni під прапором Сьєрра-Леоне взяв курс до порту Тріполі в Лівані. У судно завантажили 26 тис. т кукурудзи.

Від 24 лютого 2022 року в портах “Одеса”, “Чорноморськ” і “Південний” стояли 37 суден. Частина з них була завантажена. Вони не могли вийти в море через агресивні дії російських кораблів. Єдиним шляхом експорту зерна були сухопутні переходи до європейських країн залізницею, автотранспортом і порти Дунаю.

Вихід кораблів із портів став можливим після витіснення українськими військовими ворогів з острова Зміїний наприкінці червня. Тоді ж розпочалися переговори між делегаціями України, Туреччини, Росії й Організації Об’єднаних Націй. 22 липня у Стамбулі сторони підписали угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна.

Знизяться ціни на продукти

“Запуск портів додасть 5% ВВП, написав у фейсбуку стратег фінансової компанії Finteum Андрій Нестерук. Це багато. Це здатність країни довше воювати на місяці. Відчутно знизяться ціни на продукти і трохи сповільниться глобальна інфляція”.

Перше судно дійшло до узбережжя Туреччини за добу. Там на нього чекала прописана в договорах міжнародна інспекція. Вона оглянула корабель поблизу Стамбула наступного дня. Після цього судно вирушило до порту призначення. Так само підлягають перевірці порожні кораблі, що прямують до українських портів.

“Війна в Україні це абсурд, побудований на брехні. Якщо ми проковтнемо цю брехню, вона нас з’їсть. Але брехня страшенно боїться правди. Правда має бути почута. Ми не можемо програти цю битву. Україна переможе!”

Стінг, 70 років, англійський співак, сказав під час виступу у Варшаві 31 липня

2 кораблі передала Велика Британія Україні, повідомив 1 серпня посол у Лондоні Вадим Пристайко. Судна призначені для розмінування, їх оновили й устаткували спеціальним обладнанням. Українські екіпажі пройшли навчання під керівництвом американських колег

28 липня депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт про встановлення правових і соціальних гарантій для громадян Польщі на території України. За документ проголосували 283 нардепи. Закон дав змогу полякам працевлаштовуватися без спеціального дозволу, реєструватися платниками податків, проводити господарську діяльність, здобувати освіту, соціальні виплати та медичне обслуговування на умовах громадян України.

29 липня Північна Македонія оголосила про передання Україні 30 радянських танків Т-72. Вони були на озброєнні в підрозділі, який зібралися розформовувати. Іще 3 липня Північна Македонія передала Україні чотири літаки-штурмовики Су-25. Придбали їх в українців 2001-го, коли воювали з албанцями. Тоді машини суттєво допомогли македонцям перемогти.

У ніч на 31 липня Миколаїв зазнав наймасованішого обстрілу за п’ять місяців повномасштабного вторгнення росіян. Снаряди й ракети окупантів пошкодили готель, спортивний комплекс, два заклади освіти, СТО. Троє людей отримали поранення. Один зі снарядів влучив у будинок Героя України, почесного громадянина Миколаєва, генерального директора найбільшої української аграрної компанії “Нібулон”, 74-річного Олексія Вадатурського. Він і його дружина Раїса загинули.

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу “Країна”, оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”