Для збору дров у лісі потрібен дозвіл

Головна Сторінка » Для збору дров у лісі потрібен дозвіл

“У лісі неподалік дачі багато сухої деревини, з того року лежить гниє. Хотів забрати з лісу дві сухі колоди. Мене нагнали лісівники. Сказали, що платитиму штраф, якщо ще раз спіймають на такому. Чи дійсно забирати з лісу дерево, що вже впало, незаконно? Чи є якийсь дозвіл на це. Як отримати?” запитує Сергій Берко з Житомира.

Просто піти до лісу й напиляти сушняку чи вітровалу не можна, адже згідно з лісовим кодексом збір мертвих стовбурів дерев або їх частин потребує спеціального документа лісорубного квитка, каже прессекретар “Ніжинського лісгоспу” Юрій Стрілець.

 Дозвіл видають постійні лісокористувачі, в основному це лісогосподарські підприємства. Саме вони мають ліквідувати захаращеність у лісі, адже це робота з підвищеною небезпекою. Несанкціонована рубка сухостою кваліфікується як адмінправопорушення і карається штрафами. Без спеціального дозволу можна збирати тільки лісову підстилку листя, хвою, дрібні гілки, опалу кору й ін. За вивезення опалої деревини передбачено штраф від 102 до 272 гривень, залежно від кількості деревини. Вирубка дерев штрафується від 510 гривень до 5,1 тисячі гривень. За знищення чи пошкодження полезахисних лісових смуг передбачено штраф від 510 гривень до 1,5 тисячі гривень. За знищення підросту в лісах стягують штраф від 51 до 170 гривень.

Такі правила пояснюють тим, що лісозаготівельні роботи належать до робіт із підвищеною небезпекою і несуть пряму загрозу життю людини. Тож хто відповідатиме, якщо раптом при заготівлі трапиться нещасний випадок? Лісник, у зоні діяльності якого відбувалися протиправні дії. Крім цього, не всі громадяни є свідомими, тож часто під виглядом збору сушняку вивозять свіжоспиляні дуби. Тож певний контроль має бути обов’язково.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”