В Україні створили платформу Nadiyno, призначену для екстреної допомоги з цифрової безпеки.
На платформі можна знайти інформацію про те, як захистити свій пристрій від прослуховувань, як скинути його до заводських налаштувань, як можна безпечно зберігати свої файли. Про запуск платформи повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
“Ми опинилися в першій у світі кібервійні, де країна-агресорка використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. Тому кожен з нас мусить опанувати прості правила з цифрової безпеки, щоб підтримувати безпеку і стійкість як власного цифрового простору, так і цифрового фронту країни”, йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому зникає зв’язок та інтернет під час відключень світла. Пояснення операторів
Багато уваги також приділено порадам для жителів тимчасово захоплених територій, адже окупанти переслідують за проукраїнську позицію, перевіряють смартфони мешканців та можуть прослуховувати їх.
Користувачі, які приходять на платформу з певним питанням, можуть скористуватися пошуком. Якщо людина хоче підвищити свою цифрову грамотність, але не знає, з чого почати, на сайті є розділ “Безпека за 10 хвилин”. У ньому зібрані відповіді на найпоширеніші запитання. У розділі “Почати з простого” зібрані покрокові інструкції для захисту найпоширеніших пристроїв та операційних систем.
У багатьох випадках система Google попереджає користувача про будь-які підозрілі дії з акаунтом. Проте слід звертати увагу і не на очевидні ознаки. Які можуть вказувати на те, що обліковий запис зламали. Про це повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.