Американець збудував селище для переселенців під Києвом

Головна Сторінка » Американець збудував селище для переселенців під Києвом

Поблизу Боярки під Києвом американський бізнесмен та благодійник Дел Лой Хенсон за власні кошти побудував селище для українських переселенців, які втратили житло на окупованих територіях, або внаслідок бойових дій.

Перші мешканці почали заселятись до будинків у жовтні. Нині там проживають кілька сотень людей, повідомив журналіст Денис Казанський.

За його словами, вимушеним переселенцям благодійники надали не лише житло, а й меблі та посуд. Будівництво селища ще триває. У цих будинках переселенці можуть безкоштовно проживати протягом п’яти років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вийшли з дому лише в капцях”: як Червоний Хрест України та Фундація Кока-Кола допомагають жителям сіл, котрі перебували в окупації

Вони також можуть безплатно харчуватися у місцевій їдальні. Однак, за умовами проживання, працездатні люди мають обов’язково працювати.

За словами директорки волонтерського фонду “До України з любов’ю” Тетянаи Рябоволової, відбір людей для проживання відбувався від липня. За цей час до фонду надійшло понад 7 тисяч звернень.

До містечка насамперед заселяють тих, хто втратив через війну члена сім’ї – військового чи цивільного. Рішення про заселення приймає комісія, яка складається з восьми людей: чотирьох з української та чотирьох – з американської сторони.

За словами мешканки містечка Ольги, яка переїхала з родиною із Бахмута, їм надали все, що вони втратили вдома. У тому числі постільну білизну, рушники, зубні пасти та щітки. Коли родина заселилась, волонтери подбали про їжу – у холодильнику вже були продукти для приготування борщу.

У Полтаві відкрили нове модульне містечко для переселенців. Перші 80 жителів, серед яких люди старшого віку, діти та люди з інвалідністю, вже заселилися.

Там є все необхідне для комфортного проживання: меблі, техніка, кухня, санвузол. Для родин із дітьми облаштували дитячі майданчики. Також є спортивний майданчик, альтанки для відпочинку.