Болгарія закриє лазівку у санкціях ЄС, яка принесла Росії мільярди

Головна Сторінка » Болгарія закриє лазівку у санкціях ЄС, яка принесла Росії мільярди

Болгарія має намір припинити імпорт сирої нафти з Росії у березні 2024 року.

Рішення було ухвалене з метою запобігання можливій політичній кризі в країні. Як повідомляє The Sofia Globe, згідно з домовленостями керівних партій, імпорт російської нафти буде припинено на два етапи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експорт російської нафти різко знизився WSJ

Так, з 1 січня будуть припинені експортні квоти, а з 1 березня 2024 року імпорт та переробка російської нафти будуть припинені назавжди.

Глава Мінфіну Болгарії Ассен Васильєв підкреслив, що таке рішення корисне для громадян країни, оскільки воно зупиняє експорт і гроші, які направляються в Росію, а також гарантує стабільність на внутрішньому ринку палива.

Укладені домовленості також призначені для уникнення голосування щодо вотуму недовіри уряду, запланованого на 22 листопада.

Російська нафтова компанія “Лукойл” скористалася лазівкою в санкціях ЄС, щоб зібрати за допомогою Болгарії один мільярд євро для військового бюджету Росії.

Прем’єр-міністр Болгарії Николай Денков заявив, що здивований “масштабами, в яких розгортається ця схема уникнення санкцій”. Він пообіцяв, що там, де санкції “безсилі, закони будуть відповідно вдосконалюватися”.

Технічно, “Лукойл” не порушив санкції, але лише з березня по липень цього року відвантажив майже три мільйони барелів нафтопродуктів російського походження морем, в тому числі до таких країн ЄС, як Мальта.