Amnesty International побачила, що росіяни обстрілюють житлові райони

Головна Сторінка » Amnesty International побачила, що росіяни обстрілюють житлові райони

Організація Amnesty International у своїй щорічній доповіді заявила про порушення правил ведення війни в Україні та на Близькому Сході.

Генеральна секретарка АІ Агнес Калламар наголосила на “безпрецедентному” рівні порушення міжнародного порядку 2023 року. Вона розкритикувала США, Росію і Китай, передає АР.

“Ми маємо тут три дуже великі країни, багато в чому наддержави, які засідають у Раді Безпеки, які виснажили її потенціал і виснажили міжнародне право, позбавивши його здатності захищати людей”, – йдеться у повідомленні.

В організації підтвердили, що російські окупанти завдавали “невибіркових ударів по густонаселених житлових районах, що призводило до смертей і травм серед цивільного населення та руйнування інфраструктури”.

“У деяких випадках офіційні російські коментарі стосовно ударів вказували на те, що вони, скоріш за все, завдавалися свідомо”, – йдеться у звіті.

Також в АІ визнали, що росіяни обстрілювали енергетичну інфраструктуру та об’єкти, що забезпечують експорт зерна.

В організації наголосили на тортурах та інших видах жорстокого поводження з українськими військовополоненими з боку РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Повітряних силах пояснили, чому почастішали російські обстріли

“Росія постійно відмовляла гуманітарним організаціям у доступі до українських військовополонених на окупованих нею територіях України”, – йдеться у звіті.

В Україні міжнародні моніторингові групи мали доступ до місць перебування російських військовополонених і могли проводити з ними конфіденційні співбесіди.

У звіті вказали на посилення наступу на права й свободи на окупованих Росією територіях, зокрема в Криму. Росіяни змушують людей отримувати російські паспорти, щоб мати доступ до різних послуг. Освіта там можлива тільки російською мовою.

В Amnesty International заявляють про “неспроможність США засудити порушення прав людини” у Газі і використання права вето для блокування резолюції в Раді Безпеки ООН про припинення вогню в Газі. Повідомляють, що Китай дає озброєння військовим силам у М’янмі і пригнічує уйгурську меншину.

Вказують про жорстоке придушення протестів жінок в Ірані, декрети Талібану, “спрямовані на те, щоб прибрати жінок із суспільного життя” в Афганістані, законодавчі обмеження на аборти у США та Польщі.

Amnesty International наголосила на загрозі, яку може становити розвиток нових технологій, якщо їх не контролювати. Розвиток штучного інтелекту може бути використаний для розпалювання конфліктів, зазіхань на права і свободи.

Amnesty International раніше наражалася на критику.

4 серпня 2022 року організація заявила, українські військові ніби-то “наражають на небезпеку цивільне населення” і “розміщують озброєння в школах і лікарнях”.

Така поведінка організації це не про пошук і донесення світові правди. Це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Звітом Amnesty International намагалася амністувати державу-терористку і перекласти відповідальність з агресора на жертву, заявив президент України Володимир Зеленський.