Аналітики ISW показали, що відбувається на фронті: свіжі карти боїв

Головна Сторінка » Аналітики ISW показали, що відбувається на фронті: свіжі карти боїв

Збройні сили України ведуть бої за захоплення висот на північ та південь від Бахмута Донецької області. У самому місті-фортеці українські воїни утримують укріпрайон.

Ситуація на Луганщині та у Харківській області залишається напруженою, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Запеклі бої на Донбасі тривають.

22 травня російські окупанти продовжили обмежені наземні атаки на Куп’янському напрямку в Херсонській області. Вели безуспішні наступальні дії в напрямку Масютівки у 13 км на північний схід від Куп’янська.

Росія заявляє, що підрозділи Західного угруповання військ РФ зупинили три українські диверсійно-розвідувальні групи приблизно за 20 км на південний схід від Куп’янська поблизу Тимівки, Кислівки та Іванівки. Водночас українські війська готуються атакувати позиції 1-ї гвардійської танкової та 6-ї загальновійськової армій Західного військового округу (ЗВО) на цій ділянці фронту.

Російські війська продовжують наземні атаки та поступово просувються на південь від Кремінної. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, свідчать, що російська армія просунулася поблизу фільтраційної станції на південно-східній околиці Білогорівки, що приблизно в 13 км на південь від Кремінної.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Результат боїв за Бахмут стане відомим лише після українського контрнаступу WSJ

Російські війська також вели безуспішні наступальні дії поблизу Івано-Дарівки в 23 км на південь від Кремінної в Луганській області.

22 травня в Бахмуті та його околицях тривали обмежені бої. Російські сили здійснили невдалі наземні атаки поблизу Григорівки у 8 км на північний захід від Бахмута та на південь від Іванівського безпосередньо на заході від міста.

Водночас ЗСУ зберігають позиції в укріпрайоні на заході Бахмута, де тривають бої за висоти на північ і південь від міста.

Війська ПВК “Вагнер” просунулися до входу T0504 у південно-західний Бахмут. Російський так званий воєнкор заявив, що станом на 21 травня на захід від Бахмута біля Хромового тривали бої. 22 травня інший військовий блогер РФ повідомив, що російські війська нібито здійснили обмежену наземну атаку на південь від Бахмута поблизу Білої Гори.

Ватажок так званої ДНР Денис Пушилін, власник і фінансист “вагнерівців” Євген Пригожин та інші російські джерела стверджували, що російські війська почали операції з розмінування західних околиць Бахмута.

22 травня російські війська досягли незначних успіхів у районі Авдіївки. Росіяни досягли незначних територіальних успіхів на південний захід від Первомайського у 11 км на південний захід від Авдіївки.

Російські війська також вели безуспішні наступальні дії поблизу Авдіївки, Первомайського, Новокалинового в 7 км на північ від Авдіївки, Водяного, що у 6 км на південний захід від міста, та Мар’їнки у 18 км на захід від Донецька.

Один російський військовий блогер висловив занепокоєння тим, що українські сили зосереджують бронетехніку для наступальних зусиль з Авдіївки на місто Донецьк, але інший “воєнкор” стверджує, що передбачуваного нарощування бронетехніки ЗСУ недостатньо для таких зусиль.

Російські джерела продовжують висловлювати стурбованість українськими позиціями на островах річки Дніпро перед очікуваним українським контрнаступом. Окупаційна адміністрація Херсонської області 22 травня поділилась кадрами, на яких нібито видно, як російські війська обстрілюють українські позиції на невстановлених островах у дельті річки Дніпро високоточними снарядами.

Українські військові продовжують витісняти російських окупантів у районі Бахмута на Донеччині, повідомив спікер Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.

Сили оборони просуваються по флангах у передмісті Бахмута і фактично наближаються до взяття міста у тактичне оточення, повідомляв раніше командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

У боях в районі Бахмута померли понад 100 тис. окупантів, сказав президент США Джозеф Байден.