Аналітики ISW сказали, хто несе відповідальність за теракт під Москвою

Головна Сторінка » Аналітики ISW сказали, хто несе відповідальність за теракт під Москвою

Терористичне угруповання “Ісламська держава” причетне до теракту у музичному центрі “Крокус Сіті Хол” у Підмосков’ї.

Зокрема, російські ЗМІ також поширили кадри, на яких силовики допитують осіб, які або погано розмовляють російською мовою, або спілкуються через перекладачів. Таку думку висловили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Влада РФ заявила, що нібито затримала чотирьох нападників і ще сімох осіб, начебто причетних до теракту 22 березня. За даними офіційних російських джерел, загинуло щонайменше 133 цивільні особи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін виступив зі зверненням щодо теракту під Москвою та заявив про “українське вікно”

Російські джерела також поширили кадри, на яких силовики допитують осіб, які або погано розмовляють російською мовою, або спілкуються через перекладачів.

Джерела з Росії переважно стверджують, що всі нападники є громадянами Таджикистану.

Тим часом речниця міністерства внутрішніх справ (МВС) Росії Ірина Волк переконує, що жодна з осіб, які, за твердженням російської влади, вчинили напад, не є громадянами Росії.

Американські аналітики вважають, що ІДІЛ з великою ймовірністю несе відповідальність за напад на “Крокус Сіті Хол”.

Інформагентство Amaq, яке вважається одним із рупорів терористичного угруповання ІДІЛ, опублікувало фотографію чотирьох чоловіків, у яких упізнали виконавців теракту в підмосковному “Крокус Сіті Холі”.

На повідомлення звернув увагу моніторинговий проект The Khorasan Diary, який відстежує активність ісламістів у Мережі. На фотографію також звернув увагу експерт з питань тероризму, науковий співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики Аарон Зелін.

У новій заяві, поширеній пов’язаним з ІД інформаційним ресурсом Amaq, зазначається, що “Ісламська держава” завдала потужного удару по Росії, здійснивши криваву атаку, яка є найжорстокішою з усіх, що були спрямовані проти Росії за останні роки”.