Смартфон став настільки невід’ємною частиною повсякденного життя, що супроводжує нас усюди.
Саме тому можливість пошкодити гаджет також зросла. Іноді достатньо одного необережного руху і ви можете залити телефон водою, чаєм чи іншою рідиною, або взагалі втопити його у ванні. Як відомо, не всі смартфони мають захист від вологи.
Що ж робити у такій ситуації? Перш за все, не робити помилкових дій, які можуть привести не тільки до серйозного пошкодження пристрою, але і прискорити незаплановану покупку нового телефону.
Gazeta.ua розповість, як точно не потрібно “рятувати” телефон, який впав у воду, або ж на нього пролили достатню кількість рідини, що вивело його з ладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому перед сном вимикати Wi-Fi та мобільний інтернет на смартфоні корисно: пояснюємо
Що категорично не можна робити:
ні в якому разі не включайте пристрій. Якщо включити смартфон у вологому стані, то є великий ризик викликати коротке замикання і перегрів, що може привести до ще більш серйозного пошкодження пристрою;
не трясіть смартфон, не дуйте всередину і не намагайтеся посушити його феном. Тряска і спроби видути воду в більшості випадків призводять до того, що краплі забиваються в важкодоступні кути, а “сушка” феном може пошкодити чутливі елементи всередині смартфона і ще більше погіршити його стан;
не розбирайте смартфон самостійно, якщо не маєте певного досвіду.
Що потрібно робити:
Не панікувати та не намагатися перевірити працездатність смартфона (не намагайтеся його включити).
Для початку вимкніть (якщо він не вимкнувся сам) та спробуйте його розібрати (якщо є досвід): зніміть кришку, вийміть батарею (якщо можливо), а також sim-карту та картку пам’яті.
Просушіть усі доступні елементи сухими серветками і залиште смартфон на рушнику в такому положенні, щоб рідина могла максимально витекти.
Можна також використовувати силікагелеві мішечки для вбирання вологи.
Чим менше пройде часу, тим більше у апарату шансів залишитися працездатним.
Після цього радимо звернутися до фахівців сервісного центру вони зможуть провести якісну діагностику та відремонтувати пошкоджені деталі.
Як і більшість людей, ви, напевно, тримаєте смартфон недалеко від ліжка, щоб до нього можна було легко дотягнутися.
За статистикою, так робить 71% людей, а 13% взагалі кладуть смартфон у ліжко. Бувають звісно випадки, що людина просто засинає з гаджетом в руках. Але чи безпечно спати в такій близькості до пристрою? Більшість експертів схиляються до того, що це може бути небезпечно для вашого здоров’я.
Gazeta.ua розповість, як негативно це може вплинути на здоров’я людини.