Аналітики оцінили готовність України до нових контрнаступів

Головна Сторінка » Аналітики оцінили готовність України до нових контрнаступів

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) прокоментували заяви президента України Володимира Зеленського про те, що ЗСУ планують майбутні контрнаступальні операції.

Затримки з безпековою допомогою Заходу, ймовірно, створюватимуть невизначеність та обмеження для цих операцій. Про це йдеться у новому огляді ISW.

Український президент визнав, що нестача техніки ускладнює поточні операції, зокрема на сході України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти найактивніше атакують в районі Мар’їнки – нові дані Генштабу

“22 лютого ABC News повідомило, що офіційні особи США оцінюють, що українські сили почнуть відчувати критичну нестачу боєприпасів і ракет ППО наприкінці березня 2024 року, і що ця нестача ставатиме все більш значною протягом весни та літа 2024 року. Дефіцит матеріальних засобів, ймовірно, змушує українські сили використовувати матеріальні засоби, а затримки із західною допомогою безпеки, ймовірно, створюватимуть невизначеність в українських оперативних планах і обмежувати підготовку до майбутніх контрнаступальних операцій”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики вважають, що тривалі затримки з наданням допомоги у сфері безпеки та постійна нестача матеріальних засобів можуть змусити ЗСУ прийняти жорсткі рішення щодо того, як розподілити ресурси між потенційно значущими з оперативної точки зору контрнаступальними операціями та поточними зусиллями утримати позиції.

Україна готуватиме новий контрнаступ та операції на фронті. Хоча на цей час першочерговим завданням є оборона. Це зараз – значний виклик у війні з Росією, заявив президент Володимир Зеленський.

Нині, за словами Зеленського, Україна потребує боєприпасів для систем ППО Patriot, далекобійної зброї тощо.