Аналітики сказали, що Україні треба для перехоплення ініціативи на фронті

Головна Сторінка » Аналітики сказали, що Україні треба для перехоплення ініціативи на фронті

Останнього пакету військової допомоги США Україні може виявитися замало, щоб ЗСУ повернули собі всі території.

Офіційні особи США зазначили, що їхня підтримка – лише частина потреб Києва, повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

“Україна зараз самостійно працює над вирішенням інших потреб ведення війни. Насамперед проблем із кадрами та зміцненням своєї оборонно-промислової бази. Троє американських чиновників висловили думку, що нещодавньої допомоги від США може бути недостатньою для того, щоб Україна відновила свою територіальну цілісність через зміни ситуації на полі бою за останні кілька місяців”, – сказано в повідомленні.

Безпосередньою метою пакету допомоги США є припинення українських втрат і допомога ЗСУ відновити імпульс на полі бою, після чого метою вже буде допомогти повернути свою територію. До цього радник із національної безпеки США Джейк Салліван заявив:

“Певно можливо, що російські війська зможуть досягти подальших тактичних успіхів у найближчі тижні, але Вашингтон зможе забезпечити Київ усім, що йому потрібно, до 2024 року”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС заявили про посилення допомоги Києву в сфері оборони

Кадрові проблеми України набагато важливіші за боєприпаси. Одному українському солдату наразі доводиться виконувати завдання трьох-чотирьох, а російські сили на Бахмутському напрямку перевершують українські приблизно у п’ять-сім разів. Окупанти користуються чисельною перевагою.

“Здатність України захиститися від російських наступальних операцій і, зрештою, кинути виклик ініціативі на всьому театрі військових дій, багато в чому залежить як від надання військової допомоги США, так і від зусиль України щодо відновлення існуючих підрозділів і створення нових”, – вважають в ISW.

Водночас військова допомога США вже спрямовується, а Україна нещодавно зробила кроки для вирішення своїх проблем із мобілізацією. Також Київ розширює свій оборонно-промисловий потенціал, щоб згодом розвинути здатність задовольняти військові потреби за значного скорочення іноземної військової допомоги.

Армія РФ намагається скористатися обмеженим періодом часу до появи в ЗСУ американської військової допомоги на полі бою, активізуючи наступальні операції на певних ділянках фронту, щоб досягти тактичних успіхів у найближчі тижні. Експерти переконані, що окупанти навряд чи перетворять ці успіхи на значні досягнення в оперативному плані. Тим часом терміни вирішення Україною своїх кадрових проблем менш зрозумілі.

Прибуття нових боєприпасів і техніки, ймовірно, допоможе стримати російський наступ, але терміни введення нових військових відіграють велику роль у визначенні термінів майбутніх українських контрнаступальних операцій.

Надані Україні ATACMS можуть послабити російську логістику. Вони загрожують ударами по аеродромах і складах РФ. Проте для України ці снаряди матимуть оперативне значення за умови підсилення цих ударів наземними операціями Сил оборони, йдеться у свіжому звіті експертів Інституту вивчення війни (ISW).