Анорексія: як розпізнати хворобу

Головна Сторінка » Анорексія: як розпізнати хворобу

16 листопада вже 18-й рік поспіль у світі відзначають міжнародний день боротьби з анорексією. Захворювання характеризується стрімким погіршення фізичного та психологічного здоров’я. Хвороба особливо підступна до жінок, адже виникає в чотири рази частіше, ніж у чоловіків. Під час анорексії деякі пацієнти настільки обмежують себе в їжі, через незадоволення власною фігурою, що потім організм не сприймає жодні харчові продукти.

Причини виникнення хвороби:

– тиреотоксикоз;

– цукровий діабет;

– анемія;

– розлади імунної системи;

– алкоголізм;

– наркоманія;

– різні гормональні порушення;

– серйозні захворювання шлунково-кишкового тракту;

– тривала гіпертермія;

– занижена самооцінка;

– гіпертрофований перфекціонізм;

– спотворене уявлення про правильну вагу і красу;

– психологічні травми;

– фізичне та сексуальне насилля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-4 фактори, які різко знижують імунітет

Головними симптомами, які свідчать про наявність анорексії стає відмова від їжі й втрата понад 20% нормальної ваги тіла. Людина стає дратівливою, часто плаче, зокрема в жінок зникають критичні дні. Крім цього з’являються запори, здуття, слабкість, гіпотермія, знижений тиск, відсутність статевого потягу, гастрит, набряки, випадіння волосся, ламкість нігтів, остеопороз. Смертність від анорексії становить 20%.

Основний метод діагностування хвороби визначення індексу маси тіла. Формула виглядає так: вага в кілограмах розділяється на зріст у метрах, зведений у квадрат. Якщо індекс менше 16, в людини видимий дефіцит маси.

Вилікувати анорексію лише таблетками чи крапельницями неможливо. Один із головних інструментів у боротьбі з цим недугом – робота з психотерапевтом.

Акторка 21-річна Ліза Василенко, яка зіграла роль Лоли в серіалі “Школа”, поділилася, які проблеми їй доводилося вирішувати в житті. Вона постраждала від булінгу, побоїв, анорексії та нерозуміння батьків.