Деякі засоби масової інформації отримали листи від нібито Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, де йшлося про шкоду Covid-вакцинації препаратом Moderna.
6 жовтня на сайті ВНЗ спростували причетність до поширення антивакцинаторського листа. Окрім неправдивої інформації про вивчення препарату, поширювалися й фейкові висновки дослідження вакцини. Львівський медуніверситет уже звернувся в поліцію та до Служби безпеки України.
“Заклад став об`єктом кіберзлочину. Жодних досліджень щодо Moderna чи інших офіційно зареєстрованих вакцин проти коронавірусу наукові підрозділи університету не проводили. Це не передбачено науково-дослідницькими планами закладу”, повідомили у медуніверситеті.
Лист був спробою дискредитувати університет як осередок серйозних наукових розробок, а також провокацією для збурення громади та поширення антивакцинаторських настроїв. Там йшлося про те, що в університеті виявили “серйозні побічні дії та відхилення у стані здоров’я громадян аж до летальних випадків”. Автори листа зазначили, що неодноразово звертались до Міністерства охорони здоров’я та особисто до міністра Віктора Ляшка з вимогою “зупинити примусову вакцинацію”.
Від імені ректора академіка Бориса Зіменковського лист із логотипом університету надсилали з адреси info.izn.ua@gmail.com, яка не належить ВНЗ. Граматичні помилки у тексті свідчать про переклад із російської мови. Джерелом статистики смертності від коронавірусу вказали не МОЗ, а російськомовну версію українського ділового сайту “Минфин”.
У додатку до листа подали список 40 людей, які нібито щеплювалися препаратом Moderna. Там були вказані особисті дані, місце проживання та дата вакцинації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні почали обмежувати проїзд невакцинованих в автобусах
У Дніпрі ліквідували потужну ботоферму на понад 5 тис. ботів, яка виконувала завдання замовників із Російської Федерації. Проросійська ботоферма намагалася зірвати вакцинацію в Україні. Координаторкою ботоферми виявилася жителька Дніпра. Російські замовники надали їй телекомунікаційне обладнання і програмне забезпечення. Налаштували його дистанційно.