Арестович договорився до санкцій

Головна Сторінка » Арестович договорився до санкцій

Президент Зеленський увів у дію рішення РНБО про нові санкції щодо 15 фізичних та 36 юридичних осіб. Про це йдеться на сайті офісу президента.

Зокрема, до списку потрапили Олексій Арестович, Мирослав Олешко, Олексій Азаров (син експрем’єра Миколи Азарова), Костянтин Бондаренко, Олексій Лихачов (гендиректор “Росатома”) та інші особи.

Під санкції потрапили російські підприємства, зокрема Новолипецький металургійний комбінат, “Новатек” та “Арктік СПГ”.

Він набув чималу медійну популярність у 2022 році своїм заколисуванням українців

Нагадаємо, на початку повномасштабного вторгнення Олексій Арестович був позаштатним радником глави офісу президента і регулярно коментував від імені ОП. Він набув чималу медійну популярність у 2022 році своїм заколисуванням українців, мовляв, місяць-два і ми повністю звільнимо свої землі від окупантів. Він казав, що ворог слабкий, погано підготовлений і розгублений нашою рішучістю, тому війні незабаром кінець.

Після гучного скандалу його звільнили з посади радника. І сталось це два роки тому.

“Остапа” понесло

Історія про те, як Олексій Арестович втратив свій статус позаштатного радника Андрія Єрмака після своєї “інсайдерської” інформації про трагедію в Дніпрі 14 січня 2023 року, дійсно не весела. Бо стосується вона кореня системи державотворення.

І вийшло, що представляють найвищу владу і несуть з екранів та всіх, маркованих Банковою, “прасок” усіляку маячню, щоби для влади наживо зробити зріз суспільної думки, певні гротескні персонажі з не прозорою біографією. Таке постійне смикання, за Арестовичем, слабких місць – вкрай небезпечне в період повномасштабної війни: сильними вони не стануть, це не той процес, а от ворогу для підсилення його, побудованої на тотальній маніпуляції, пропаганді, дають нову поживу для прокачування черговою брехнею своїх затурканих кремлівською диктатурою громадян.

версія Олексія Арестовича про невдале збиття російської ракети нашими ППО в Дніпрі стала останньою краплею

В Україні версія Олексія Арестовича про невдале збиття російської ракети нашими ППО в Дніпрі стала останньою краплею. І для активної громадськості, і для посадовців. Серед перших, окрім мера Дніпра Бориса Філатова та командування ЗСУ, відшмагав Арестовича прямо по місцю сидіння “Миротворець”, коли вніс його до своїх списків як “професійного провокатора”.

Змушена була підтягнутись і Банкова – “попросила” Арестовича більше нічого не радити й публічно від її імені не говорити.

Однак, “Остапа” понесло. Уже після заяви про відхід від позаштатної роботи в ОП, Олексій Арестович висловив сумніви в тому, що “Україна гарантовано виграє війну”. Потім він сказав, що мав на увазі, що перемога затягується, бо все складніше, ніж здавалось раніше.

Помилка резидента?

Водночас, звільнення Арестовича для Банкової стало не дуже приємним з точки зору власних інтересів. Вона залишилась без свого головного рупора, який міг ходити по ефірах і випробовувати реакцію глядачів будь-якою мерзотою або теорією версією подальшого сценарію подій з психологічними вивертами й без будь-якої відповідальності.

Як от, зазначена вище, трагедія дворічної давнини – 14 січня у Дніпрі, коли російські терористи прицільно завдали ракетного удару по багатоповерхівці, в якій мешкало понад тисячу людей. Тоді, за офіційними даними, загинуло 46 осіб, зокрема шестеро дітей, десятки були поранені. Кілька людей і досі вважаються зниклими безвісти.

Кремлівські пропагандисти надихнулись цими заявами

Тож слова радника ОП Арестовича про збиття ракети нашим ППО зіграли на руку ворогу. Кремлівські пропагандисти надихнулись цими заявами й ще більш затято продовжили дискредитацію Збройних сил України.

І вже 16 січня 2023 року у ВРУ зібрали підписи за усунення Олексія Арестовича з посади позаштатного радника ОП .

17 січня стало відомо, що він сам написав заяву про звільнення з посади радника.

Однак, чи далеко від ОП відійшов головний екслепетун Банкової ?

Бо Арестович, хоч і штопаний, але був такий необхідний для визначення середньої температури по палаті. Водночас, питання і в тому, – а хто його справжні господарі, котрі, ймовірно, давали йому завдання? Це питання виникло після того, як

до Служби безпеки України відкрито звернувся тоді, по гарячих слідах відсунення Арестовича на безпечну для ОП відстань, співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов. Він закликав СБУ зайнятись особою пана Арестовича, бо підозрював ексрадника Єрмака у причетності до ФСБ.

За словами Снєгирьова, підозріло, що Арестович пройшов спецперевірку, адже до його зашифрованої біографії є чимало запитань. Власне, “Права справа” назбирала певні докази, але на той момент, за словами Снєгирьова, до них силові структури не проявили інтерес.

Тож наразі бентежить одне питання. Чому санкції щодо Олексія Арестовича були впроваджені аж тепер, а не тоді, в 2023 році? Чи не тому, що вільний від обовʼязків перед Банковою Олексій Арестович у своїх відео поміж психологічних краш-тестів не так давно почав сильно тиснути на болючі військові та цивільні мозолі ОП та вкручувати певні правдиві, хоч і неприємні оцінки?