Археологи попросили допомогти розгадати загадку древніх каменів

Головна Сторінка » Археологи попросили допомогти розгадати загадку древніх каменів

Керівництво Національного парку в англійському Дартмурі попросило допомогти у розгадці таємниці подвійного кам’яного ряду.

Подвійний кам’яний ряд Пайлз Хілл виявили на хребті громад Харфорд і Угборо. Ряд складається з понад 40 видимих каменів, всі вони впали або похилилися. Інші залишаються прихованими серед рослин, передає Mid-Devon Advertiser.

Дослідники шукають будь-які архівні фотографії, малюнки чи замальовки, пов’язані з цією пам’яткою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли унікальні скульптури давньої цивілізації

Вчені кажуть, що походження цих рядів можна простежити ще з часів неоліту та ранньої бронзи. Цінну інформацію про них можна отримати, провівши радіовуглецеве датування шарів торфу над і під камінням.

Радіовуглецеве датування, проведене на лежачому кам’яному ряді на пагорбі Кат-Хілл показало датування 3 620 роком до н. е. Це робить камінь старшим за Стоунхендж і піраміди Гізи.

Геофізичне дослідження на Пайлз Хілл виявило значну кількість прихованих елементів. Серед них 70 потенційно похованих каменів, 158 потенційних гніздових отворів та руїни.

У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам’яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.