Гробницю розкопали археологи у некрополі Південного Асасіфа на Західному березі Луксора в Єгипті.
Поховання розташоване поруч із храмом Хатшепсут і датується періодом Середнього царства (1938-1630 роки до нашої ери). Це перша знахідка цього періоду, знайдена у некрополі, пише Heritage Daily.
У гробниці були залишки трун із похованнями чоловіків, жінок і дітей. Місце слугувало кільком поколінням однієї родини під час 12-ї та початку 13-ї династії.
Повінь сильно пошкодила поховання. Вона знищила більшість дерев’яних трун і лляних тканин, які використовувалися в процесі муміфікації.
Знахідки у похованнях свідчать про високий статус похованих. Там виявили намиста з напівдорогоцінним камінням, браслети, каблучки, синьо-зелену глазуровану порцеляну і розписний камінь, прикрашений складними малюнками бегемотів, соколів і змій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля пірамід знайшли таємничі аномалії
Керівник Центрального відділу артефактів Верхнього Єгипту Мохамед Абдель-Баді відзначив рідкісну зелено-блакитну глазуровану фаянсову статуетку, два мідних дзеркала – одне з ручкою у формі лотоса, а інше із зображенням божества Хатхор.
Там було унікальне намисто, що складається з циліндричних аметистових намистин, а також циліндричні намиста з агату, що оточують різьблену голову бегемота.
“Подальше дослідження поховань Середнього царства в некрополі Південного Асасіфа значно прискорить наші поточні дослідження впливу Середнього царства на мистецтво та похоронні ритуали Двадцять п’ятої династії”, – наголосили науковці.
У Єгипті археологи знайшли велике поховання із 250 саркофагів із муміями, а також схованку з бронзовими статуями.
Знахідка розташована в некрополі Саккара неподалік Каїра.
Мумії добре збереглися.