У стародавньому місті цивілізації мая Паленці в Мексиці археологи знайшли прикрасу для носа, зроблену з людської кістки.
Її виявили під час розкопок у частині палацового комплексу, збудованого правителем Пакалем Великим, пише arkeonews.
Таку прикрасу носили правителі та жерці під час церемоній, в яких вони вшановували бога кукурудзи та родючості Кавіїла. Її зробили з частини дистальної частини великогомілкової. На прикрасі зображена сцена “спілкування з богами та пращурами”. На одній із частин прикраси є зображення профілю чоловіка у головному уборі у формі голови птиці. Також є зображення людського черепа без нижньої щелепи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли незвичайну статую
Знахідка має довжину 6,4 см, ширину 5,2 см та товщину 5 см унизу з подальшим зменшенням догори.
Директор Археологічного проєкту Паленки Арнольдо Гонсалес Крус сказав, що однією з характерних особливостей божества є форма надзвичайно витягнутої голови та профілю, що закінчується загостренням. Тому дослідники вважають, що носову прикрасу носили правителі та жерці стародавнього міста під час церемоній.
Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань. Шість тіл помістили в кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.