Археологи знайшли найбільшу у світі виноробню часів кінця Римської імперії

Головна Сторінка » Археологи знайшли найбільшу у світі виноробню часів кінця Римської імперії

В Ізраїлі знайшли виноробний комплекс, віком 1500 років, який в той час був найбільшим в світі.

П’ять пресів знайшли на величезній виноробні в Явне, на південь від Тель-Авіва. Вона, за оцінками, виробляла два мільйони літрів вина на рік. Про це пише ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрили перший у світі музей-село

Після складного виробничого процесу вино експортували по Середземному морю. Ті, хто працював на розкопках, сказали, що їх здивували розміри. Після завершення консерваційних робіт, комплекс стане пам’яткою.

На ділянці розташовані п’ять винних пресів. Комплекс займає 1 кв. км. Крім пресів, там є склади для витримки і розливу вина, а також печі для випалення глечиків, які використовуються для його зберігання. Кінцевий продукт був відомий як “вино з Гази і Ашкелона” – за назвами портів, через які воно експортувалося в Європу, Північну Африку і Малу Азію.

Вино мало репутацію якості у всьому Середземноморському регіоні. У той час вино було основним продуктом харчування для багатьох як безпечний напій, тому що вода часто була забруднена.

Археологи в Баварії знайшли в могилі VI ст. гребінець зі слонової кістки. Вона прикрашена з обох сторін сценами з тваринами. Гребінець знайшли в могилі дорослого чоловіка, віком від 40 до 50 років. Він був воїном, його поховали з довгим мечем, списом, щитом і бойовою сокирою. У могилі також знайшли бронзову миску.