Археологи знайшли незвичайний музичний інструмент

Головна Сторінка » Археологи знайшли незвичайний музичний інструмент

Стародавній струнний інструмент виявили на півдні В’єтнаму.

Він виготовлений з оленячого рогу. Інструменту близько 2 тисяч років, пише Heritage Daily.

“Цей струнний інструмент, або хордофон, є одним із найдавніших прикладів цього інструменту в Південно-Східній Азії. Він заповнює прогалину між найдавнішими відомими музичними інструментами регіону літофонами чи кам’яними перкусійними пластинами та більш сучасними інструментами”, сказала Фределіз Кампос з Австралійського національного університету.

Інструмент датується періодом культури В’єтнаму До Ок Ео, що існувала вздовж річки Меконг.

“Він мав би довжину близько 35 см і мав отвір на одному кінці для кілочка, що було важливим для налаштування. Він також мав щось схоже на місток для підтримки струни”, додала вчена.

Також було знайшли три однакові бронзові дзвони, які, найімовірніше, були частиною поховання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи відкопали “Велику в’єтнамську стіну” (ФОТО)

“Встановлено, що музика відігравала важливу роль у ранніх культурах цього регіону. Вражаюча схожість між артефактами, що вивчаються, і деякими струнними інструментами, на яких досі грають, свідчить про те, що традиційна в’єтнамська музика бере свій початок у доісторичному минулому”, зазначила Кампос.

Неясно, як грали на цьому інструменті. Але дослідники вважають, що методи могли бути схожими на сучасні в’єтнамські музичні інструменти, такі як K’ný.

“K’ný це однострунний смичковий інструмент, який керує ротом виконавця і діє як резонатор. Він може відтворювати широкий спектр звуків і тонів набагато більше, ніж хроматичну гаму, яку ви часто чуєте на фортепіано”, пояснює науковець.

На археологічній пам’ятці в провінції Сичуань у Центральному Китаї археологи виявили священне бронзове дерево культури Шу. Його знайшли в жертовній ямі. Археологам знадобилися чотири місяці, щоб повністю розкопати гілки, квіти, частини стовбура й прикраси дерева.