fbpx

В Україні захворюваність на Covid-19 перевірятимуть новим методом

Головна Сторінка » В Україні захворюваність на Covid-19 перевірятимуть новим методом

В Україні фахівці перевірятимуть стічні води в рамках боротьби з коронавірусом.

Це новий метод контролю захворюваності на Covid-19, який використовують в Україні, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Дослідження показали, що у господарсько-побутових стоках можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей. А також до постановки діагнозів у перших пацієнтів.

“Виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби. Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря”, йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Косить” людей по всьому світу: новий штам Covid-19 вперше виявили в Україні

Вперше цей метод протестували на виявлення грипу в епідеміологічному сезоні 2022-2023. Його чутливість дозволяла прогнозувати епідемічну ситуацію на грип на два тижні раніше, аніж іншими методами. Відповідно відреагувати та пропонувати превентивні заходи.

Від жовтня 2022 року такий метод контролю працює уже в чотирьох областях Львівській, Чернівецькій, Кіровоградській та Дніпровській.

Цього року епіднагляд на стічних водах проводитимуть у Чернігівській, Житомирській, Київській, Рівненській та Вінницькій областях.

Ситуація із захворюваністю на Covid-19 в Україні стабільна. Але очікується зростання наприкінці лютого. Зараз державою циркулює 12 підтипів штаму Covid-19 Omicron, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, госпіталізація на рівні 2,5 тис. випадків впродовж минулого тижня. Зайняті 5-7% від загальної кількості ліжок, які виділили для боротьби з Covid-19.

Generated by Feedzy