Археологи знайшли незвичну будівлю

Головна Сторінка » Археологи знайшли незвичну будівлю

Дослідники в Сербії зробили несподіване відкриття, виявивши неолітичну споруду, яка кардинально відрізняється від інших знайдених у регіоні.

Це житло було побудоване 8000 років тому. Воно поставило під сумнів попередні теорії про характер неолітичних поселень в Європі, пише Heritage Daily.

Археологи виявили прямокутну будівлю в місцевості Свінярічка-Чука. Вік споруди оцінюється в близько 8000 років. Вона надає нове уявлення про ранні суспільства Європи. Зокрема Старчевську культуру, яка існувала між 6200 і 4500 роками до нашої ери в Південно-Східній Європі.

Старчевська культура була частиною ширшої культури Старчево-Кьорьош-Кріш, яка згодом вплинула на формування культури лінійно-стрічкової кераміки Центральної Європи.

Житло було збудоване з плетених стін, укріплених дерев’яними стовпами. Воно частково збереглося завдяки пожежі. Під час розкопок знайшли не лише залишки будівлі, але й різноманітні інструменти, уламки посудин, а також приміщення для зберігання продуктів, як-от зерно та насіння.

Відкриття змусило вчених переглянути уявлення про неолітичні поселення, оскільки раніше вважалося, що перші поселенці Європи будували лише легкі тимчасові домівки. Це свідчило про їхній кочовий або сезонний спосіб життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали найбільшого зауропода Європи

“Ці знахідки відкривають нові можливості для розуміння поширення ранніх землеробських спільнот на Балканах. За її словами, відкриття підтримує думку, що неолітичні громади на Балканах будували більш постійні оселі з приміщеннями для зберігання запасів”, – сказала археологиня Барбара Хорейс з Австрійського археологічного інституту.

Проєкт, який здійснювався Австрійською академією наук за підтримки Австрійського наукового фонду та інших організацій, став важливим кроком до розуміння ранніх етапів заселення Європи та розвитку сільського господарства.

На півдні Уельсу у місті Пенарт знайшли давні відбитки. Вчені вважають, що вони можуть належати великим довгошиїм динозаврам, а їх вік понад 200 млн років.

Відбитки динозавра знайшов палеонтолог-любитель Керрі Різом у 2020 році та повідомив про це музей.

Науковці спочатку досить скептично поставилися до знахідки, але після аналізу припустили, що відбитки дійсно можуть належати динозавру.