fbpx

Археологи знайшли піраміду невідомої цариці Єгипту й різні артефакти: фото

Головна Сторінка » Археологи знайшли піраміду невідомої цариці Єгипту й різні артефакти: фото

Поруч із гробницею фараона Тутанхамона археологи виявили піраміду невідомої раніше давньоєгипетської цариці.

Крім цієї знахідки, було виявлено схованку з саркофагами, муміями та артефактами періоду Нового царства, а також система тунелів. Про це повідомляє Live Science.

Археологи працювали у Саккарі протягом останніх двох років. Виявлені ними саркофаги та мумії можуть належати деяким із найближчих військових та радників Тутанхамона (1333 р. до н. е. 1323 р. до н. е.).

Крім того, дослідники знайшли піраміду цариці, особистість якої раніше була невідома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Тернопільщині знайшли скіфське поховання

“Ми з’ясували, що її звали Нейт і вона ніколи раніше не згадувалась в історичних записах”, розповів учасник розкопок, єгиптолог Захі Хавасс.

За його словами, відкриття схованки із саркофагами сьогодні не є дивовижною подією. Однак археологів вразив стан мумій усі вони чудово збереглися, незважаючи на минулі тисячоліття.

Усередині гробниць знайшли різні артефакти, у тому числі ігри, шабті (маленькі фігурки), статуї бога Сокара і навіть металеву сокиру, затиснуту в руці солдата. Колекцію з артефактів буде виставлено у Великому Єгипетському музеї в Гізі, відкриття якого заплановано на наступний рік.

Стародавню лазню знайшли археологи у єгипетському місті Береніс.

Їй 2,2 тис. років. Лазню збудували у грецький період, пише Live Science.

Розкопали дві круглі будівлі з 14 ваннами в кожній. У них могла бути холодна чи тепла вода. Знайшли окрему кімнату для гарячих ванн та давню систему водопостачання. Вода надходила з двох великих резервуарів.

Generated by Feedzy