Археологи знайшли вимерлий вид зерна

Головна Сторінка » Археологи знайшли вимерлий вид зерна

У Німеччині виявили вимерлий вид зерна кам’яної доби.

Його знайшли на місці поселення новокам’яного віку у баварському окрузі Ландсхут. Розкопки проводилися перед розширенням сміттєзвалища, передає DW.

Там виявили сліди відразу двох поселень. Одне новокам’яного віку, що існувало приблизно в 4900-4500 роках до нашої ери. Друге латенської культури, що існувала у 450-15 роках до нашої ери.

“На місці поселення новокам’яного століття вдалося виявити різні предмети з кераміки, кременю та інших матеріалів, характерних для цього періоду, але особливий сюрприз чекав археологів під уламками кам’яного вогнища, що обвалилося. У ньому було близько п’яти кілограмів згорілих злаків суміші різних видів пшениці епохи неоліту”, йдеться у пресрелізі окружної адміністрації Ландсхута.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У могилі знайшли складний стілець

Зерно могли сушити, щоб воно довше зберігалося. Але злаки обгоріли, а сама піч обрушилася. Там могла статись пожежа.

Це дуже рідкісна знахідка. Зерно дослідили у спеціалізованій лабораторії у Вільнюсі. Лише 10% суміші склали злаки пшениці однозернянки. Це найстаріший вид пшениці, що культивуються у Центральній Європі поряд з пшеницею двозернянкою або полбою.

90% суміші складаються з вимерлого виду зерна New Glume Wheat. Він був втрачений, ймовірно, за часів бронзової доби. Таке зерно знаходили під час археологічних розкопок лише кілька разів.

Археолог-аматор Вольфганг Херкт виявив скарб кельтських монет у землі Бранденбург на північному сході Німеччини.

41 золоту монету створили понад 2 тис. років тому. Це перший відомих кельтський золотий скарб у Бранденбурзі.