fbpx

Атаки на українську енергосистему: уряд готується до всіх можливих сценаріїв

Головна Сторінка » Атаки на українську енергосистему: уряд готується до всіх можливих сценаріїв

Кабінет Міністрів України готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій через атаки на українську енергосистему.

Зокрема, уряд активізує імпорт енергогенеруючих засобів. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Facebook.

“Українська енергосистема зазнає нових атак. Тому Уряд готується до всіх можливих сценаріїв розвитку подій. Активізуємо імпорт енергогенеруючих засобів. Кожен українець без сплати мита та ПДВ може завезти із закордону генератор чи зарядну станцію. У день імпортується близько 8,5 тис. генераторних установок”, написав Шмигаль.

Прем’єр повідомив, що Україна отримує фінансову підтримку від партнерів.

Так, Канада випустила в обіг п’ятирічні держоблігації на 500 млн канадських доларів. Усі охочі можуть долучитися до зміцнення України.

Також Уряд ухвалив рішення про залучення додатково $4,5 млрд грантових коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку й Міжнародної асоціації розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ця мрія окупантів ніколи не здійсниться” у ДТЕК зробили заяву щодо блекауту в Україні

“Ці ресурси буде спрямовано на соціальне забезпечення та зарплати бюджетникам. Наступного тижня Україна отримає .2,5 млрд від Євросоюзу”, повідомив Шмигаль.

Прем’єр-міністр поінформував, що Уряд виділив 100 млн грн для першочергового відновлення звільненої Херсонщини. За його словами, це буде початок відбудови регіону.

Насамперед, ідеться про критичні потреби жителів області: доступ до світла, води, тепла, зв’язку, медицини.

Також жителі Херсонщини отримують пенсії, які нараховували їм, коли на території регіону перебували російські загарбники.

Після ракетних ударів майже половина енергосистеми України виведена з ладу.

Тому ми потребуємо додаткової підтримки від європейських партнерів. Як у сфері енергетики, постачання обладнання, так і додаткового фінансування.

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на спільному брифінгу з віцепрезидентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом у Києві.

Generated by Feedzy