fbpx

Автогаз рекордно подорожчав

Головна Сторінка » Автогаз рекордно подорожчав

Від початку листопада літр автогазу подорожчав на 2050 коп., залежно від мережі. Середня ціна по Україні 18,67 грн. Експерти називають її рекордною.

Найдешевше паливо продають у Черкаській області 18,26 грн. Найдорожче в Одеській 19,08 грн.

 Головна причина зростання цін подорожчання палива на закордонних ринках. Добре, що гривня зміцнювалася останнім часом. Інакше вартість на заправках була б ще вища, говорить 40-річний Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії “Нафторинок”. Попит населення на автогаз зараз зменшився. Основні місяці високого споживання травень-жовтень. Натомість зростає попит на скраплений газ для промисловості. Але на ціну це не впливає.

Україна дуже залежить від імпорту. Тому ­зовнішні котирування завжди домінують у ціноутворенні. 8085 відсотків автогазу купуємо за кордоном. Основні постачальники Білорусь, Росія, Казахстан. Є ще надходження морем з Європи, Африки. Сезон скоро завершиться через погодні умови. Зазвичай навігація триває з березня-квітня по жовтень, іноді до листопада. Цього року погода сприяла. Один танкер уже прийшов до Одеси, ще один очікують у Миколаєві. Завдяки морським перевезенням змогли перекрити скорочення поставок із Росії. Дефіциту пального немає. Припинення навігації на ціни не вплине, бо збігається зі зменшенням попиту.

До кінця листопада передумов для зниження цін немає. Але все може швидко змінитися. Наприклад, подешевшає газ у Польщі, Росії, Білорусі. Тоді і в Україні. Зараз дуже висока вартість сировини природного газу і нафти. Ціна останньої тримається на чотирирічному максимумі. По газу максимум за 10 років.

Із цього року ринок нафтопродуктів в Україні регульований. Кожної декади Кабмін оголошує максимальну ціну бензину та дизпалива. Скрапленого газу регулювання не стосується. Конкуренція тут найвища.