Автоматичне збирання показників лічильників на базі технології LoRaWAN

Головна Сторінка » Автоматичне збирання показників лічильників на базі технології LoRaWAN

Традиційні методи збирання даних, що вимагають ручного втручання, часто призводять до великого обсягу роботи та помилок. Це веде до неефективності та збільшення оперативних витрат для постачальників послуг. З появою технології LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) відбулася революційна зміна у способі збирання показників лічильників та керування ними.

Що таке LoRaWAN

Технологія LoRaWAN це протокол бездротової радіомережі з великим радіусом дії та низьким споживанням енергії. Він дозволяє здійснювати комунікацію між віддаленими датчиками та шлюзами. Автоматичне зняття показань лічильника одна з багатьох галузей, де використовується цей протокол.

За допомогою технології LoRaWAN постачальники комунальних послуг та керуючі компанії можуть дистанційно збирати показники лічильників, обладнаних радіомодулями з підтримкою LoRaWAN.

Переваги протоколу LoRaWAN

Однією з ключових переваг технології є її виняткова дальність дії. Пристрої LoRaWAN можуть здійснювати комунікацію на відстані кількох кілометрів навіть у міських середовищах з високим рівнем перешкод. Це дає змогу постачальникам комунальних послуг розміщувати менше шлюзів на значній географічні області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не тільки за борги: українцям пояснили з яких причин ще можуть відключити світло

Лічильники (або радіомодулі до них) з підтримкою LoRaWAN мають низьке споживання енергії, можуть працювати протягом років без необхідності частої заміни або заряджання батарей.

Оптимізація обліку ресурсів

Впровадження автоматичного зчитування показників лічильників на базі технології LoRaWAN має багато переваг для постачальників комунальних послуг:

Точність. Шляхом усунення ручного збирання даних мінімізуються людські помилки та забезпечується точне зчитування показників приладів обліку. Це забезпечує точний та своєчасний розрахунок вартості послуг та скорочує збитки постачальників ресурсів.

Підвищення ефективності. Автоматизація спрощує процес зчитування даних лічильників, звільняючи людські ресурси та надаючи постачальникам комунальних послуг змогу зосередитися на інших операційних процессах та заходах з обслуговування інфраструктури.

Зменшення витрат. Своєчасне усунення витоків, скорочення витрат на інфраструктуру та подовжений термін служби батарей сприяють значній економії часу, що робить вирішення на основі LoRaWAN фінансово привабливими.

Масштабованість. Мережі LoRaWAN легко масштабуються, що дає змогу постачальникам комунальних послуг розширювати покриття та додавати нові лічильники безперешкодно по мірі розвитку їхніх оперативних потреб.

Все це дозволяє побудувати надійний та ефективний сервіс для збору даних споживання всіх типів ресурсів.

В Україні впровадженням систем дистанційного обліку ресурсів займається проєкт Jooby RDC. Компанія вже має кілька успішних кейсів розгортання вирішень для дистанційного збирання даних у різних містах України та за кордоном. Експерти Jооby допомагають постачальникам ресурсів не лише підібрати необхідне обладнання, а й планувати, успішно впроваджувати та обслуговувати діючі проєкти.