Байден не підпише закон про допомогу Ізраїлю без фінансування України – Білий дім

Головна Сторінка » Байден не підпише закон про допомогу Ізраїлю без фінансування України – Білий дім

Якщо Конгрес США ухвалить окремий законопроект про допомогу Ізраїлю без фінансування підтримки України, президент Джо Байден накладе на нього вето.

Білий дім підтримує ширший законопроект, який передбачає допомогу Україні та Ізраїлю, а також посилення безпеки кордонів США. Про це повідомляє “Голос Америки”.

“Адміністрація наполегливо закликає обидві палати Конгресу відхилити цей політичний трюк і натомість швидко направити на стіл президента двопартійний Закон про надзвичайні національні заходи безпеки на додаток до асигнувань”, – заявило Адміністративно-бюджетне управління Білого дому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допомога Україні: Трамп розкритикував відповідний законопроєкт

У Байдена нагадують, що його адміністрація місяцями працювала з демократами та республіканцями у Сенаті над законопроектом, який об’єднує мільярди доларів допомоги Україні, Ізраїлю та партнерам США в Індо-Тихоокеанському регіоні з реформою імміграційної політики.

Разом з тим лідери республіканців у Палаті представників заявили, що відхилять двопартійний законопроект Сенату і проголосують лише за допомогу Ізраїлю.

Видання нагадує, що Палата представників із республіканською більшістю проголосувала за законопроект про допомогу Ізраїлю в листопаді минулого року, але його так і не розглянув Сенат, де більшість зберігають демократи. Сенатори працювали над запитом Байдена до Конгресу про ширший пакет надзвичайних заходів безпеки.

Сенат Сполучених Штатів оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю $118 млрд. Він включає виділення понад $60 млрд Україні і $14,1 млрд – Ізраїлю. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Голосування призначене на 7 лютого у Сенаті.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон не ставитиме на голосування представлений у Сенаті законопроєкт, що передбачає допомогу Україні. За його словами, якщо цей документ дійде до Палати представників, то він “помре по прибуттю”.