Думки у виданні Newsweek оглядача Еллі Кука
Президент Джо Байден прямо порівняв Володимира Путіна з палестинськими терористами з ХАМАС. США “не можуть і не дозволять” лідеру Кремля та палестинським бойовикам порушити порядок на Близькому Сході та в Східній Європі, написав він у статті для The Washington Post.
Американські законодавці дедалі більше розходяться щодо непохитної підтримки Вашингтоном Ізраїлю та України. У середині жовтня адміністрація Байдена запропонувала виділити понад $100 млрд додаткового фінансування, включаючи значні видатки для Ізраїлю та України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще кілька років війни: про що говорять у Пентагоні
Фінансування “покращує нашу національну безпеку та підтримує наших союзників і партнерів”, заявив тоді Білий дім. На початку листопада Палата представників схвалила план республіканців щодо допомоги Ізраїлю на понад $14 млрд.
Попри те, що це дві різні війни, Байден об’єднав їх у суботньому матеріалі, повторюючи попередні коментарі адміністрації, яка прагне об’єднати два криваві конфлікти під однією парасолькою – “боротьби за демократію проти тероризму та тиранії”.
Путін, і терористи з ХАМАС воюють за те, щоб стерти з карти світу сусідні демократії Джо Байден
За словами Байдена, і Путін, і терористи з ХАМАС “воюють за те, щоб стерти з карти світу сусідні демократії”.
“І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати ширшу регіональну стабільність та інтеграцію та скористатися безладдям. Америка не може і не дозволить цьому статися”, – написав він.
За словами Байдена, участь США у перешкоджанні Москві та ХАМАС спрямована на “наші власні інтереси національної безпеки і на благо всього світу”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний б’є на сполох: як змінюється підтримка України
“США є важливою нацією”, – сказав Байден, позиціонуючи Вашингтон у центральній ролі в конфліктах як у Східній Європі, так і на Близькому Сході. Америка активно підтримували Ізраїль та Україну, але рішуче відмовилися від прямої участі у війнах.
“Світ сподівається, що ми вирішимо проблеми нашого часу. Це обов’язок лідерства, і Америка буде цим займатися”, – написав Байден.
“Якщо відійдемо від викликів сьогодення, ризик конфлікту може поширитися, а витрати на їх вирішення лише зростуть. Ми не допустимо цього”, – додав він.
Досі немає жодних ознак того, що війська США можуть відправити в Газу чи Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Московський мехінізм” та об’єднання республіканців з демократами: Карпентер про те, чого чекати Україні
“Ми утримуємо американські війська від цих війн, підтримуючи хоробрих українців, які захищають свою свободу та батьківщину”, сказав Байден.
З початку російського вторгнення Вашингтон пообіцяв дати Україні понад $44,2 млрд на безпекову допомогу. Але адміністрація Байдена з перших днів конфлікту заявляла, що американські солдати не вирушать на передову в Україні.
Збройні сили США не беруть і не будуть залучені до війни з Росією в Україні – Байден
“Збройні сили США не беруть і не будуть залучені до війни з Росією в Україні”, – заявив Байден у лютому 2022 року.
Тоді президент заявив, що війська США будуть перекинуті до Європи, але не прямують на континент, “щоб воювати в Україні, але захищати наших союзників по НАТО і повинні заспокоювати цих союзників на сході Європи”.
У середині липня 2023 року Байден заявив, що санкціонував відправку до Європи додаткових 3000 військових резерву. Ці солдати “не є додатковими силами”, але “збільшать те, що ми вже там маємо”, – сказав Пентагон на брифінгу для ЗМІ в той час, додавши, що їхню діяльність буде вирішувати Європейське командування США.
“Від початку я казав, що не пошлю американські війська воювати в Україну”, – повторив Байден 20 жовтня.
США значно посилили свою військову присутність на Близькому Сході за допомогою двох авіаносних ударних груп, серед інших ресурсів, і перекинули туди близько 2000 американських солдатів.
Переклад Gazeta.ua